
Fotó: Gecse Noémi
A Központi Fejlesztási Régió megyéi közül októberben a Szeben és a Hargita megyei bruttó átlagbér között volt a legnagyobb az eltérés, több mint 2200 lej – közölte kedden a Fehér megyei regionális statisztikai igazgatóság (DRS).
2022. december 27., 15:572022. december 27., 15:57
Az intézmény adatai szerint a régiót alkotó hat megyében – Fehér, Brassó, Kovászna, Hargita, Maros és Szeben – regisztrált bruttó bérek súlyozott átlaga 6008 lej volt az idei tizedik hónapban. Ez 93 százaléka a 6461 lejes országos bruttó átlagbérnek
– ismerteti az Agerpres.
A hat megyében jegyzett nettó bér súlyozott átlaga 3741 lej volt. Az összeg a 4008 lejes országos nettó átlagbér 93,3 százaléka.
Szeptemberhez képest a nettó átlagkereset Szeben megyében 96 lejjel, Brassó megyében 65 lejjel, Hargita megyében 31 lejjel, Maros megyében 4 lejjel, Kovászna megyében 1 lejjel nőtt, Fehér megyében pedig 33 lejjel csökkent.
A központ régióban 707 396 munkavállalót tartottak nyilván október végén.
Augusztus és november között csaknem 18 millió lej értékben szabtak ki bírságot az adóellenőrök az alapélelmiszerek árréskorlátozásának megsértése miatt.
Lemondott Bogdan Matei az Országos Sportügynökség (ANS) elnöki tisztségéről.
A Cotroceni-palota előtt tüntetnek csütörtökön 11 órától négy szakszervezeti szövetség tagjai a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
III. Károly brit király szerdán Londonban, a Buckhingham-palotában fogadta az Egyesült Királyságbeli látogatásra érkező Nicușor Dan román államfőt.
Karácsonyi műsorral egybekötött adománygyűjtést szerveznek december 20-án a nagytusnádi kultúrotthonban. A beérkező támogatásokkal két tusnádi férfi gyógyulását segítenék: Kató Lajosét és Szabó Sándorét.
A kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy a személyi jövedelemadó két százalékából begyűlt összegeket a helyi önkormányzatok alárendeltségében működő előadóművészeti intézmények támogatására fordítja.
A Bolojan-kabinet szerdán elfogadott sürgősségi rendelete szerint a helyi önkormányzatoknak december 31-ig jóvá kell hagyniuk a 2026-ra megállapított adók és illetékek szintjét.
Szerda délutáni tanácskozásukon a koalíció vezetői megállapodtak abban, hogy 2026. július 1-jétől 4325 lejre nő a minimálbér.
Rövidzárlat miatt gyúlt ki a Nyujtódon áthaladó nyergesvontató, amely karton-kötegeket szállított. A tűzoltók eloltották a lángokat, jelenleg az úttest takarításán dolgoznak. Az autók jelenleg egy forgalmi sávon haladhatnak.
A Versenytanács szerdán összesen 135,2 millió lej (mintegy 26,6 millió euró) bírságot szabott ki a romániai dohánypiacon működő három vállalatra versenykorlátozó megállapodások miatt.
7 hozzászólás