
A pályázóknak kilencven nap áll a rendelkezésére, hogy kiválasszon egyet a jóváhagyott szerelőcégek közül.
Fotó: Barabás Ákos
Közzétették szerdán a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) honlapján a Zöldház programban részt vevő szerelőcégek listáját.
2024. december 11., 16:402024. december 11., 16:40
2025. március 06., 09:122025. március 06., 09:12
Az AFM tájékoztatása szerint a napelemprogram 2024-es kiírásában sikeresen pályázó közel 66 ezer természetes személynek és 670 egyházközségnek
A kiválasztott cégnek 30 napon belül ellenőriznie kell a kérelmező által feltöltött dokumentumokat és jeleznie kell a platformon, hogy jóváhagyta vagy elutasította a kérelmet.
A jóváhagyástól számítva 12 hónap áll a cégek rendelkezésére, hogy telepítsék és beüzemeljék a napelemrendszert – emlékeztetett az AFM.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!