
Kenyéradományt is kaptak a rászorulók
Fotó: Tulit János
Ruhagyűjtéssel, ajándékcsomagok osztásával, töltöttkáposzta-főzéssel, illetve szegény emberek megvendégelésével töltötték a decembert a Máltai Szeretetszolgálat marosvásárhelyi munkatársai.
2017. december 27., 21:392017. december 27., 21:39
A marosvásárhelyi hajléktalanszálló és szociális-otthon lakóinak, mintegy 160 személynek vittek töltöttkáposztát a Máltai Szeretetszolgálat önkéntesei – tájékoztatott Buksa Éva nyugalmazott tanárnő, aki elmondta, hogy a Szorgalom utcában lakó, nehéz anyagi körülmények között élő családoknak, egyedülálló kisnyugdíjasoknak is juttattak az ünnepi menüből.
– fogalmazott a tanárnő, aki részt vett a töltött káposzta-főzésben is. A Máltai Szeretetszolgálatban tevékenykedő asszonyok, zömében nyugdíjasok,
Az egyik marosvásárhelyi pékség jóvoltából került ki a kalács a hagyományos karácsonyi vacsora mellé, illetve kenyér is a rászorulóknak.
– magyarázta Buksa Éva, akitől azt is megtudtuk, hogy az ünnep alkalmából a Szent Imre plébániatemplomban kis műsort követően adták át a kenyéradományokat a környéken lakó szegény családoknak, gyerekeknek. „A Máltai Szeretetszolgálat két célt szolgál: a hit védelmét és a rászorulók megsegítését, mindkettőt igyekszünk teljesíteni” – tette hozzá az önkéntes.
Több mint 131 000 diák iratkozott be a jövő héten kezdődő próbaérettségire, amelyet a végzős középiskolai osztályokkal rendelkező iskolák 95,16 százalékában szerveznek meg – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Mindhárom szakaszon elkezdődött a munka a Hargita Megye Tanácsa által megrendelt, nagyszabású udvarhelyszéki útfelújításon. Noha nem lesznek a legmélyrehatóbbak a műszaki megoldások, azért jól járható utakat ígérnek.
Csütörtök délután folytatódott az idei költségvetés tervezetének vitája a parlament költségvetési-pénzügyi bizottságaiban, miután a kormánykoalíció vezetői a reggeli egyeztetésen megoldást találtak a szociális csomag finanszírozására.
Akár 10 százalékkal is emelkedhet a hónap végéig a kenyér és a pékáru ára Romániában az üzemanyagok drágulása és az élelmiszeripart védő kormányzati intézkedések hiánya miatt – nyilatkozta csütörtökön a Rompan munkaadói szervezet elnöke.
Megkezdődött a csomagok postázása a levélszavazatra jogosult magyar állampolgárok számára. A szavazólapokat legkésőbb április 12-ig kell kitöltetni és leadni. Mutatjuk a leggyakoribb hibákat, és azt is, miként kerülhető el az érvénytelen szavazat.
Fontos üzenetre hívja fel a figyelmet Bölöni László: a levélszavazás során egy apró hiba is elegendő lehet ahhoz, hogy a voks érvénytelenné váljon.
A kormánykoalíció vezetőinek csütörtöki ülésén született megállapodás a kiszolgáltott helyzetű személyek számára jelent győzelmet – nyilatkozta Kelemen Hunor.
Bejelenti az energiaárakra vonatkozó intézkedéscsomagot a kormány a következő napokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan.
Erdélyben elsőként rendeznek átfogó mesterséges intelligencia-konferenciát: a TransylvanAI rendezvényen az MI oktatásra, iparra, egészségügyre és turizmusra gyakorolt hatása kerül terítékre. Bárki részt vehet rajta, csupán regisztráció szükséges.
Sikerült feloldani a patthelyzetet a parlament pénzügyi bizottságában, így elhárult az akadály a költségvetés elfogadása elől.
szóljon hozzá!