
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Közel száznegyven gyorshajtót azonosítottak az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészei. Két 19 éves fiatal száguldását külön kiemelik szerdai közleményükben.
2023. augusztus 30., 18:202023. augusztus 30., 18:20
2023. augusztus 30., 20:042023. augusztus 30., 20:04
Összesítette a Hargita megyei rendőrség elmúlt napok tapasztalatait: a közlekedésrendészek 859 járművet és 952 személyt ellenőriztek – közülük 322-t alkoholszondával, huszonhármat pedig drogteszttel is vizsgáltak. Emellett a különböző rendőrségi egységek kilenc törvénysértést is azonosítottak.
Szombattól keddig 245 esetben róttak ki bírságot a rendőrök, összesen 134 ezer lej értékben.
Öten alkohol vagy tudatmódosító szer hatása alatti járművezetés, heten gyorshajtás, nyolcan pedig egyéb közlekedési kihágások miatt gépjárművezetői engedély nélkül maradtak. Öt forgalmi engedélyt is bevontak.
A főkapitányság közleménye kiemeli két fiatal sofőr esetét: hétfőn egy 19 éves autóvezető az E578 jelzésű európai út csíkszenttamási szakaszán – a sebességmérő készülék adatai szerint – 154 km/órás sebességgel haladva szabálytalanul előzött. Gépjárművezetői engedélyét 180 napra felfüggesztették és 4060 lejes bírságot szabtak ki rá. Aznap, szintén az E578 jelzésű úton – ezúttal Marosfőn –, egy másik 19 éves fiatal óránként 130 kilométeres sebességgel haladt, ő 120 napra maradt jogosítvány nélkül, emellett 2900 lejre bírságolták.
A rendőrség hangsúlyozza, hogy ittas állapotban vagy tudatmódosító szer hatása alatt okozott halálos közúti balesetért letöltendő börtönbüntetés jár.

Kihirdette pénteken Klaus Iohannis államfő azt a törvényt, amely szerint letöltendő szabadságvesztéssel büntetendők azok a halálos balesetet okozó sofőrök, akiknek nincs jogosítványuk, vagy alkohol, illetve drog befolyása alatt vezettek.
Mihail Tîrnoveanu húsvétvasárnap Bölönben vonult fel, ahol a helyiek szerint uszító és történelemhamisító állítások hangzottak el. A történtek miatt megszólalt Kozma Albert unitárius lelkész is, aki közösség elleni támadásról beszélt.
További két hónappal hosszabbították meg Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának tisztségéből felfüggesztett alelnöke hatósági felügyeletét. A per tárgyalása, amelyben több közpénzügyi tisztségviselő is érintett, még nem kezdődött el.
Hivatalos látogatásra Magyarországra érkezett kedden délelőtt JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége, Usha Vance.
A tavalyi negyedik negyedévben 9454 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 0,4 százalékkal nagyobb mint 2025 harmadik negyedévében; a kiadások átlagösszege 8075 lej volt, ami a jövedelem 85,4 százalékát jelentette.
Első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok kedden a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani szerda estig.
Várja a találkozót „jó barátjával, Orbán Viktorral” JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke, aki erről a Budapestre indulás előtt nyilatkozott újságíróknak.
Kedd éjféltől 36 banival lett olcsóbb a gázolaj a kormány által múlt pénteken elfogadott jövedékiadó-csökkentés következtében. A standard gázolaj literenkénti ára – töltőállomástól függően – 9,93 és 10,38 lej között alakul Székelyföldön.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
2 hozzászólás