
Képünk illusztráció
Fotó: Farkas Orsolya
Harminc méter magas állványról zuhant le egy személy, melynek körülbelül felénél fennakadt, és eszméletét vesztette. Mindez szombat délelőtt történt Radnóton. A mentőegységek nagy erőkkel vonultak a helyszínre, mentőhelikopter is segíti a mentést.
2024. június 01., 11:132024. június 01., 11:13
2024. június 01., 11:242024. június 01., 11:24
A Maros megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint egy 28 éves férfi szenvedett balesetet, aki lezuhant és körülbelül 15 méter magasan rekedt, eszméletlen állapotban.
A helyszínre siettek a marosvásárhelyi és dicsőszentmártoni hivatásos tűzoltók két tűzoltóautóval, egy gépkocsival, és a tűzoltók elsősegély-nyújtó egysége (SMURD) is egy mentőautóval. A balesethez ugyanakkor mentőhelikoptert is riasztottak.
A mentőegységek speciális tartozékok segítségével hajtják végre a mentést, amely jelenleg is folyamatban van.
A maros megyei mentőegységeknek hosszas erőfeszítést követően sikerült lehozniuk a 28 éves férfit, akit a helyszínen tartózkodó orvosi személyzet kivizsgált, majd a mentőhelikopterrel a Marosvásárhelyi Megyei Sűrgösségi Kórházba szállították.
A Tábor, a Szarkakő és a Béke utcák esővíz-elvezető rendszerében is hasonló szennyeződéseket találtak, mint ami vasárnap délután megjelent a Nagy-Küküllőben – tájékoztat a székelyudvarhelyi helyi rendőrség.
Nicușor Dan román államfő szombaton azt nyilatkozta a BBC-nek, hogy egy Geran-2 típusú orosz drón csapódott be pénteken a galaci tömbházba, amely az ukrán Reni kikötő elleni támadással összefüggő incidens nyomán jutott Románia területére.
Az amerikai szenátus külügyi bizottságának elnöke, Jim Risch republikánus szenátor elítélte szombaton Oroszországot, amiért „felelőtlenül megsértette Románia légterét”.
Az eső sem tántorította el a híveket: több százan gyűltek össze vasárnap délután Büdösfürdőn, ahol Kovács Gergely érsek megáldotta a teljesen újjáépített Boldogságos Szűz Mária Királynő kápolnát, a közösségi összefogás jelképeként.
Habos, fehéres szennyeződést jelent meg vasárnap délután a Nagy-Küküllő székelyudvarhelyi városi parkhoz közeli szakaszán – a helyi rendőrség vizsgálódik az ügyben.
Először szerveztek gyerek- és családnapot vasárnap Nagygalambfalván, amit egyebek mellett egy új játszótér és egy lépcsős vízesés felavatásával ünnepeltek meg. A sátrak között sétálva mindenki kedvére nassolhatott és programokból sem volt hiány.
A dohányzás továbbra is az egyik legsúlyosabb népegészségügyi kockázat, az új termékek népszerűsége a fiatalok körében pedig különösen aggasztó.
Egy friss felmérés szerint a romániaiak közel egyharmada úgy véli, hogy 2026 nehezebb év lesz 2025-nél.
Erős szélre, légköri instabilitásra és jelentős csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnapra az ország több régiójára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A Duna-ház, a Duna Napok lelki kincseket adott a torockói, erdélyi magyarságnak, ezért – ha már „megkóstoltatták” velük – senki ne vegye el tőlük az összetartozás érzését – kérte Csécs Márton Lőrinc torockói unitárius lelkész szombaton Torockón.
szóljon hozzá!