
Patakok, folyók mentén takarítanak. Bárki csatlakozhat az akcióhoz. Archív
Fotó: Veres Nándor
A péntekre meghirdetett nagyszabású vízpart-takarítási akció során Csíkszeredában összesen 14 kilométernyi folyó- és patakszakasz mentén tervezik megtisztítani a partokat. A szervezők térképen is bejelölték a takarításra váró helyszíneket. A Tiszta vizet érdemlünk! mottójú megmozduláshoz a városból eddig 320-an csatlakoztak, melyből 236 diák, azonban további önkéntesek is bekapcsolódhatnak.
2019. április 10., 17:262019. április 10., 17:26
2019. április 10., 21:522019. április 10., 21:52
A Hargita Víz Közösségi Fejlesztési Egyesület és a Harvíz Rt. Regionális Víz- és csatornaszolgáltató által április 12-re, péntekre meghirdetett vízpart-tisztítási akcióban a csíkszeredaiak is részt vesznek.
– tájékoztat közleményben a csíkszeredai városháza. Többek között az Olt-folyó mentén, a Somlyó-, a Borvíz-, illetve a Fitód-patakának mentén szedik a szemetet az önkéntesek. A partszakaszokat térképen is bejelölték piros csíkkal, megszámozva.
Olt folyó 1. szakasz (Csiba-pataka és a híd között) – Venczel József Szakközépiskola diákjai (31) és a polgármesteri hivatal munkatársai
Olt folyó 2. szakasz (a híd és a Szeredai fürdő között) – Joannes Kájoni Szakközépiskola (68) és az Eco-Csík Kft. munkatársai
Olt folyó 3. szakasz (Szeredai-fürdő és Harom-híd között) – a polgármesteri hivatal munkatársai
Somlyó pataka (Tanorok-híd és a barkácsáruház mögötti nádas között) – Nagy Imre Általános Iskola (28) és a Nagy István Művészeti Középiskola diákjai (23), valamint a Harvíz Rt. munkatársai,
Borvíz-pataka (Nyúl völgye) – Petőfi Sándor Általános Iskola (22) és a József Attila Általános Iskola diákjai (64), valamint a polgármesteri hivatal munkatársai
Somlyó-pataka (Agyagfalva utáni szakasz) – a polgármesteri hivatal munkatársai
Fitód-pataka (Natúr lakóparktól keletre) – a Harvíz Rt. munkatársai.
Mint korábban beszámoltunk róla, a vízpart-tisztítási akciót azokon a településeken hirdették meg, amelyek a Hargita Víz Egyesület tagjai.
„Ha bárki szívesen részt venne egy-egy partszakasz megtisztításában, pénteken a fent említett helyszíneken 9 órától csatlakozhat” – áll a felhívásban.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
szóljon hozzá!