
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Idén negyedik alkalommal végeztek szervbegyűjtést a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórházban. Legutóbb a múlt hétvégén gyűjtötték be egy 13 éves agyhalott fiú máját és veséit, és küldték el Jászvásárra és Kolozsvárra három másik fiatal életének megmentéséért.
2020. július 13., 16:252020. július 13., 16:25
Marosvásárhelyi, kolozsvári és jászvásári orvoscsapatok gyűjtötték be az elmúlt hétvégén annak a 13 éves agyhalott fiúnak a máját és a veséit, akit a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórház intenzív terápia osztályán kezeltek.
– számolt be a sajtónak a szervek begyűjtésének részleteiről a marosvásárhelyi sürgősségi kórház sajtóosztálya. Mint írják, az orvoscsapatok mozgósítása rendkívül hatékony volt, figyelembe véve a jelenlegi járványügyi körülményeket és a SARS-CoV2 elleni összes védelmi intézkedést,
Ez a szervbegyűjtés a negyedik volt ebben az évben, amit a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórházban végeztek el. „Ebben a mindenki számára nehéz időkben, amelyet a COVID-19 járvány okoz, a szolidaritás és az embertársaink iránti szeretet tesz különbséget élet és halál között.
– tolmácsolja a marosvásárhelyi sürgősségi kórház üzenetét az intézmény sajtóosztálya.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése újabb politikai vitát váltott ki. Ilie Bolojan szerint a lépés a PNL megosztására irányul, míg az USR képviselője azt kifogásolja, hogy Nicușor Dan államfő nem egyeztetett előzetesen az új jelölt személyéről.
szóljon hozzá!