
Fotó: Grigore Popescu/Agerpres
Tizenhárom csendőr sérült meg vasárnap este Bukarestben, a Központi Választási Iroda (BEC) előtti spontán tüntetésen, amely a Călin Georgescu elnökjelöltségét elutasító bejelentést követően robbant ki – számolt be hétfőn a Román Rendőrség szóvivője az Agerpres hírügynökségnek.
2025. március 10., 11:572025. március 10., 11:57
2025. március 10., 11:582025. március 10., 11:58
Octavian Dan szerint eddig kilenc sérült csendőrt hallgattak ki sértett félként, további négyet pedig tanúként. További négy csendőrt jelenleg kórházban ápolnak, és őket is ki fogják hallgatni sértett félként.

Eljárást indított a rendőrség vasárnap este, miután a Központi Választási Iroda (BEC) székhelye előtt tüntetők felborították az egyik televíziócsatorna autóját.
Ugyanakkor hét, a tüntető tömegből agresszív viselkedés miatt kiemelt személyt a rendőrségre kísértek kihallgatásra – tette hozzá Dan.

Elutasította a Központi Választási Iroda (BEC) Călin Georgescu elnökjelöltségét – közölte a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke.
A helyszíni vizsgálatokból kiderült, hogy a tüntetők több üzlet kirakatát betörték, utcabútorokat rongáltak meg, járdaköveket szedtek fel és felborították az egyik televíziócsatorna autóját – számolt még be a rendőrségi szóvivő.
Ludovic Orban szerint Nicușor Dan államfő kezdeményezte az elnöki tanácsadói tisztségből való felmentését, miután volt egy kisebb nézeteltérésük Orban egyik nyilatkozata miatt.
Lesz-e pénz mezőgazdasági támogatásokra, lesz-e pénz aszfaltra? – ezekről a témákról és más fontos kérdésekről beszélt Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő a Rádió GaGának adott interjúban.
A koalícióban szerdán lezárják a tárgyalásokat a bírói és ügyészi különnyugdíjakkal kapcsolatos törvénytervezetről – jelentette ki kedden Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nem tért haza kedden az iskolából egy 12 éves lány Marosvásárhelyen. Aki bármit tud róla jelezze a hatóságoknak.
Háromszintes, panorámakabinnal ellátott hegyi menedék építése kezdődik meg a Bodoki-hegységben. Kovászna Megye Tanácsa egy marosvásárhelyi építő céggel kötött szerződést a kivitelezésre.
Villanyoszlopnak ütközött egy személygépkocsi a Mikefalvához tartozó Abosfalván kedd délután. Az autóban utazók közül hárman sérültek meg, egyik életveszélyesen, őt helikopterrel szállították a marosvásárhelyi kórházba.
Sztrájkőrséget állnak szerdán az oktatási minisztérium épülete előtt a tanügyi szakszervezetek, amelyek szerint a kormány újabb jogszabályt készül elfogadni a tanügyben dolgozók fizetésének csökkentéséről.
Adománygyűjtő akciót szervez a Vöröskereszt Hargita megyei szervezete Csíkszereda több pontján november 22-23. között. A csomagokat karácsonyra a rászoruló családok közt osztják szét.
A megszokotthoz képest is igényesebb kivitelezésben, gazdagabb tartalommal rukkolt elő a Székely Kalendárium. A 2026. évre szóló kiadásból többek között az is kiderül, mire készül a székely Bonnie Tyler, és miben rejlik a székelyvarsági sajt titka.
Számos felvételt tett közzé a Meteoplus Facebook-oldal az ország különböző pontjairól, ahol a csapadék havazásba váltott át a lehűlés következtében.
szóljon hozzá!