
Fotó: Delgaz Grid
Egy kb. marosvásárhelyi nagykórház méretű intézmény másfél éves földgázfogyasztására és kétéves villamosenergia-fogyasztására elegendő energiát csaltak el a Delgaz Grid elosztóvállalat fogyasztói tavaly.
Tavaly húsz megyében több mint 1400 esetben állapított meg energiafogyasztási visszaélést a Delgaz Grid áram- és földgázszolgáltatást biztosító nagyvállalat. A cég közleménye szerint ebből 840 eset áramlopást jelent, 570 pedig földgázlopást – utóbbi Hargita és Maros megyében is előfordult.
Az el nem számolt fogyasztások összmennyisége meghaladja a 20 millió kWh-t,
Az ellopott energia körülbelül egy százezer lakosú várost ellátó kórház másfél éves földgázfogyasztását és kétéves villamosenergia-fogyasztását fedezné – emelik ki példaként a közleményben.
A szolgáltató hangsúlyozta, hogy az improvizált berendezések, hálózathoz való csatlakozások veszélyt jelentenek nemcsak azok számára, akik törvénytelenül fogyasztják az áramot és a földgázt, hanem a környezetükben élő családok számára is, hiszen bármikor rövidzárlat vagy gázszivárgás, robbanás, mérgezés történhet.
Ráadásul a visszaélések nemcsak az elosztó szolgáltatónak jelentenek veszteséget, hanem a tisztességes fogyasztóknak is, akik rendszeresen fizetnek az elfogyasztott energiáért, hiszen
Mivel az el nem számolt fogyasztás lopásnak minősül, a károk behajtása érdekében a cég feljelentést tett az illetékes szerveknél.
Arra kérik a fogyasztókat, hogy amennyiben tudomásuk van olyan személyekről, cégekről, akik illegálisan csatlakoztak az áramhálózatra vagy gázvezetékekre, jelentsék azt a legközelebbi rendőrőrsön vagy a szolgáltatónál a raporteazafrauda@eon-romania.ro e-mail-címen vagy az ingyenesen hívható 0371 700 157-es telefonszámon.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
szóljon hozzá!