
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Kanadából hazatérve 12 ezer kilométeres utat tett meg egyetlen ellenőrzés nélkül a csíkszeredai Szabó Zsolt. A férfit a fővárosi hatóságok otthoni elkülönítésbe szerették volna helyezni, végül azonban egy megyei döntés következtében intézményes karanténba került Csíkcsicsóban.
2020. május 18., 21:382020. május 18., 21:38
2020. május 18., 21:472020. május 18., 21:47
A csíkszeredai Szabó Zsolt januárban utazott ki Kanadába azzal a céllal, hogy utánajárjon a munkavállaláshoz szükséges dokumentumok beszerzésének, a koronavírus-világjárvány kirobbanása miatt azonban nemrég úgy döntött, inkább hazatér. Ez azonban elmondása szerint nem volt egyszerű: az első két próbálkozása kudarcba fulladt, mivel utolsó percben törölték a repülőjáratokat. Harmadjára aztán sikerült elintéznie a hazautat, igaz, csak három átszállással, egyik ezek közül Amszterdamban (Hollandia) történt.
Amikor a csíkszeredai férfi megérkezett a bukaresti repülőtérre, a hatóságoktól azt az utasítást kapta, hogy vonuljon otthoni elkülönítésbe, és vegye fel a kapcsolatot a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatósággal. Szabó ezt még a hazaúton meg is tette, ám amikor megemlítette, hogy Amszterdamban is várakozott egy órát, az igazgatóság úgy döntött, hogy Hollandia vörös zóna lévén az otthoni elkülönítés helyett inkább intézményes karanténba helyezik. A férfi ezáltal
Mint mondta, a karanténközpontban nem voltak biztonsági problémák, mindenkit külön szobába helyeztek, így nem kellett érintkezniük egymással.
A karanténközpontban is mindössze annyiból állt az ellenőrzés, hogy naponta egyszer felhívta őket egy orvos, és kérdéseket tett fel az esetleges tünetekkel kapcsolatosan. A kéthetes időszak végén aztán kiállítottak egy dokumentumot arról, hogy egészséges, és hazaengedték.
Meglepő volt továbbá az is, hogy míg az első két, általa igénybe vett repülőjáraton az egy sorban lévő kilenc szék közül csak hárman ültek, illetve egy-két sort is szabadon hagytak egymás között, addig az utolsó, Lisszabon és Bukarest közötti járaton minden szék foglalt volt.
„Azt mondtam, hogy ha valahol megfertőződhettem, akkor az biztosan az utolsó repülőgép volt. Az a négy és fél órás út brutális volt, még egyszer nem ismételném meg” – elevenítette fel Szabó.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
szóljon hozzá!