
Fotó: Gergely Imre
112 millió lejes bevétellel és 113 milliós kiadással számol Gyergyószentmiklós önkormányzata a 2021-es évre – a költségvetést csütörtök délután fogadta el a képviselő testület.
2021. április 22., 19:022021. április 22., 19:02
2021. április 22., 20:002021. április 22., 20:00
Amint Csergő Tibor András polgármester előterjesztésében elmondta, és amint a tanácsülést megelőző sajtótájékoztatón is ismertette, ebben az évben
Attól függően, hogy a pénz honnan érkezik (direkt kormányfinanszírozás, vagy épp uniós pályázatokon nyert összeg), két ilyen kategóriát különböztet meg a büdzsé. Ez 42 illetve 31 millió lejt tesz ki, amihez 2,6, illetve 1,5 millió lej önrészt kell hozzátegyen a város.
Fotó: Gergely Imre
Amint Csergő elmondta, a beruházási listában nem szerepelnek olyan fejlesztések, amire ugyan pályázatot nyert a város, de még nincs aláírt finanszírozási szerződés ezekre vonatkozóan. Így nem szánnak pénzt sem a főtér átalakítására, sem tömbházszigetelésekre, ezekre később térhetnek majd vissza.
A mostani lista nagy többségét azok a fejlesztések teszik ki, amelyek korábbi években indultak el, és idén szeretnék befejezni. Ilyen például
Újonnan induló beruházásként szerepel a régi kórház felújításához szükséges tervek készítése, valamint a szárhegyi útról az Állomás utcába vezető elkerülőút építésének előkészítése.
Szerettük volna megtudni, hogy idén mekkora összeget szánnak utak javítására, de a polgármester közölte, hogy az ilyen irányú költségek a „szállítás” címszó alatt egyben szerepelnek. Ebben a keretben 11 millió lejt különítettek el, de ebből egyelőre nem tudná megmondani, mennyi jut utakra, mennyi üzemanyagköltségekre – válaszolta a polgármester, hozzátéve, hogy
Fotó: Gergely Imre
A tanácsülésen kevés módosítási javaslat hangzott el, Málnási Huba önkormányzati képviselő elmondta, írásban nem is tehettek volna javaslatot, mert csak pár nappal ezelőtt ismerhették meg a tervezetet. Tusa Szilárd Lajos javasolta, hogy a mentőállomás felújítására csoportosítsanak át pénzt, de ez az előterjesztés nem kapta meg a többség támogatását.
Csergő Tibor az idei büdzsét lendületes költségvetésnek nevezte. Reméli, hogy meg is lesz az erejük a pénzek hatékony elköltésére.
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hegyvidéki területeire és több régiójára. Közben az ország nyugati részén kánikula várható.
Az országosan elérhető, díjmentes szolgáltatás lehetővé teszi, hogy a fizetés azonnal megtörténjen, miközben nincs szükség a bankkártyaadatok manuális megadására a fizetési felületen.
A pénzügyőrök 4550 doboz csempészcigarettát találtak egy román furgonban, amelyet az M1-es autópálya Győr-Moson-Sopron vármegye szakaszán ellenőriztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.
Az Ukrajnának nyújtott támogatás titkosításának feloldásával kapcsolatban Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette: mivel a támogatásnak katonai vonatkozásai is vannak, úgy helyes, ha annak részletei továbbra is titkosak maradnak.
Hétfőn figyelmeztető sztrájkot tart az egészségügyi rendszerben a Sanitas szakszervezet, július 28-án pedig általános sztrájkot indítanának a fokozódó elégedetlenségek miatt. Nagy támogatottsággal indul a tiltakozás.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.
szóljon hozzá!