Székelyhon.ro
2017. február 23., csütörtök; Ma Alfréd napja van
Rss Facebook oldal Twitter oldal Youtube csatorna Google +1 oldal

Botrányos meccsen győzte le a Sportklub a Fradit Plüssállatok lepték el a jegetRepültek a macik a jégre

Székelyhon | 2016.12.10. [22:43] | Utolsó módosítás: 2016.12.11. [10:51]

Négy másodperccel hamarabb vonult az öltözőbe a vendégcsapat szombaton este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán megrendezett Sportklub–Ferencváros jégkorong MOL ligás mérkőzésen. A találkozót a hazai csapat 3–2-re nyerte, a vendégek a bíráskodást kifogásolták.

sportklub ferencvaros hoki gn-5_b

Vendégtalálattal kezdődött a szombat esti Csíkszeredai Sportklub–Ferencváros mérkőzés: a 3. percben, az első vendégtámadásnál, a csíki kapu elé jó ütemben érkező Tendler botjáról jutott be a korong a hálóba (0–1). Kiegyensúlyozott játékot hozott az első harmad, amelynek végén, 58 másodperccel az első szünet előtt, a Sportklub kihasználta emberelőnyét, Dustin Wood távoli lövése a ferencvárosi kapuban kötött ki (1–1).

sportklub ferencvaros hoki maci dobalas gn-4_b

Erre várt a közönség, repültek a plüssállatok a jégre – a Sportklub és a Szurkolói Egyesület közös karitatív akciója keretében. A hátramaradt 58 másodpercet a második játékrész elején játszották le, majd pályát cseréltek a csapatok. A második harmad egy újabb csíki gólt hozott, kettős emberelőnyben Moldován volt eredményes (2–1), majd a harmadik játékrész elején Antal Zsombor növelte az előnyt, szép gólt lőtt a hosszú felső sarokba (3–1). Úgy tűnt simán nyerik a csíkiak a mérkőzést, de az 51. percben a Sportklub védői üresen hagyták Ruczuj kapuja előtt a ferencvárosi Tendlert, aki közelről újra betalált (3–2). A hátramaradt játékrészben a Ferencváros két gól miatt is reklamált a játékvezetőknél, de a zöld-fehérek mindkét találata a bírói síp után született. Az utolsó percben kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek jégre a vendégek, majd 4 másodperccel a vége előtt – tiltakozásul – az öltözőbe vonultak, és már nem jöttek vissza. A játékvezetők előbb a játék-késleltetésért 2 perces kisbüntetővel sújtották a Ferencvárost, majd a szabályos időt kivárva – lefújták a mérkőzést.

sportklub ferencvaros hoki maci dobalas gn-6_b

Mestermérleg:
Leo Gudas, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője: „Keményen dolgoztak a fiúk végig, néha túlságosan nagy hangsúlyt fektettünk a védekezésre. Az emberelőnyös játékunk viszont három pontot ért, annak ellenére, hogy ehhez némi szerencse is kellett.”
Greg Lindqvist, a Ferencváros vezetőedzője: „Rengeteg sérültünk volt a mérkőzés előtt, így büszke vagyok a srácokra a mutatott játékért. Úgy gondolom, hogy öt az öt ellen hatvan percen át jobbak voltunk. De ott van a két meg nem adott gólunk. A szabálykönyv egyértelmű, hogy mi történik abban az esetben, ha a korong fejvédőn találja a kapust, és a lecsorgó korongból gólt szerez egy csapat. A gólt viszont érvénytelenítették. A második meg nem adott gólnál a játékvezető továbbot intett, majd szurkolói nyomásra lest fújt. Ilyennek nem szabadna megtörténnie a ligában. Ennek tükrében nagyon sajnálom a srácokat, hogy ez kellett történjen. Ez egyáltalán nem jó, nem tesz jót a ligának. Nem jó nekünk sem, hiszen kellettek volna a pontok. Nehéz szavakat találni, mivel jól játszottunk.”

sportklub ferencvaros hoki maci dobalas gn-11_b

Csíkszeredai Sportklub–Ferencváros 3–2 (1–1, 1–0, 1–1). Gólszerzők: Dustin Wood (20. perc), Moldován Ervin (36.) és Antal Zsombor (45.), illetve Jereme Tendler (3. és 51.). Büntetőpercek: 4–12. Játékvezetők: Máthé István és Sikó Szilárd Levente, illetve André Attila és Péter Vilmos.
Egy másik mérkőzésen: Brassói Corona–Újpesti TE 5–3 (0–1, 2–0, 3–2).

Korábbi, péntek esti eredmények: Debrecen–DVTK Jegesmedvék 6–8 (1–3, 1–3, 4–2), HK Beograd (szerb)–MAC Budapest 2–7 (1–3, 0–1, 1–3) és Dunaújvárosi Acélbikák–Fehérvári Titánok 2–1 (0–1, 2–0, 0–0).

A további műsor
Vasárnap: Dunărea Galati–Ferencváros (18 órától) és Belgrád–Debrecen (19).
Hétfő (december 12.): Dunărea–Újpest (18) és Miskolc–Dunaújváros (19).
Kedd (december 13.): Brassó–Ferencváros (18.30) és Sportklub–Újpest (19).
December 16. (péntek): Debrecen–Dunaújváros (19), Miskolc–Belgrád (19.30) és Ferencváros–MAC (20).
December 17. (szombat): Fehérvár–Belgrád (18.30).
December 18. (vasárnap): Fehérvár–Újpest (18.30) és Ferencváros–Miskolc (19).
December 19. (hétfő): Debrecen–MAC (19).

A február 5-éig tartó alapszakaszban minden résztvevő 40-40 találkozót vív, a legjobb nyolc pedig bejut a február 14-26. közötti negyeddöntőbe.