Öt román és öt magyar nemzetiségű tagja van jelenleg a marosvásárhelyi Dr. Bernády György Általános Iskola vezetőtanácsának, miután a Marosvásárhelyi Tanács csütörtöki ülésén két magyar és egy román nemzetiségű önkormányzati képviselőt jelölt ki. Még három tagra van szükség az iskolaszék megfelelő működéséhez.
2012. március 29., 16:232012. március 29., 16:23
2012. március 30., 18:222012. március 30., 18:22
A tanintézet vezetőtanácsának jelenlegi összetétele: két magyar és két román nemzetiségű tanár, két magyar és egy román tanácsos, egy román nemzetiségű tag a polgármesteri hivatal részéről, illetve egy román és egy magyar nemzetiségű szülő.
„Jelenleg öt-öt magyar és román tagja van az iskolaszéknek. Még három személyre van szükség ahhoz, hogy teljes legyen: egy szülőre és két tanárra. A következőkben minden azon múlik, hogy kik lesznek ezek, vagyis az, hogy a két nemzetiség közül melyik lesz az, amelyik jobban tud mozgósítani” – mondta kérdésünkre Horváth Kovács Ádám, az iskola szülői bizottságának tagja.
A Marosvásárhelyi Tanácsot magyar részről a jövőben Benedek István és Csegzi Sándor képviseli majd az iskolaszékben. „Az iskola tanácsának nemzetiségi arányát sikerült megváltoztatni. Ez a jövőben azt jelentheti, hogy amennyiben az iskolaszék kedvező döntést hoz, úgy kikerülhet az épület homlokzatára a dr. Bernády György nevét tartalmazó tábla” – mondta Peti András tanácsos.
Az önkormányzati képviselő felhívta társai figyelmét arra, hogy az oktatási törvény értelmében minden olyan iskolának a vezetőtanácsában, illetve a vezetőségében kell lennie magyar nemzetiségű képviselőnek, amelybe kisebbségi nemzethez tartozó diákok is járnak. „Vezetőségi szinten, ha az igazgató román, akkor az aligazgatónak magyarnak kell lennie. Ugyanígy a vezetőtanácsban is kell lennie legalább egy kisebbségi képviselőnek” – mondta.
Politikai alapon nem váltják le az igazgatót
Peti András önkormányzati képviselő ismételten kérte a szintén helyi tanácsos Dumitru Matei főtanfelügyelőtől, hogy váltsa le a Dr. Bernády György Általános Iskola vezetőjét. „Nem politikai alapon kértem, hanem azért, mert bebizonyosodott, hogy az igazgatónő nem ura a helyzetnek, nem tudja megoldani azt” – mondta Peti András. Dumitru Matei erre mindössze annyit mondott, politikai alapon nem válthat le egyetlen igazgatót sem.
Gépkocsi alá szorult javítási munkálatok közben egy ember a Maros megyei Őrhegy településen hétfő délután.
A Maros megyei hegyimentőkhöz szinte naponta érkeznek bejelentések agresszív pásztorkutyákról, amelyek megfélemlítik a túrázókat. Bár harapásos támadás nem történt, a nagytermetű kutyák jelenléte valós veszélyt jelent a túraútvonalakon.
Új informatikai rendszerre áll át az Aquaserv vízszolgáltató vállalat augusztus 12–19. között, ezért ebben az időszakban a pénztárak és az ügyfélszolgálat korlátozottan működnek.
Több település tűzoltói dolgoztak hétfőn délelőtt egy magyarói lakóházban és annak melléképületében keletkezett tűz megfékezésén. A tűzeset nyomán csaknem ötven haszonállat pusztult el, egy embert pedig pánikroham miatt kellett ellátni.
Iskolakezdés előtt számos tanintézetben zajlanak felújítási vagy fejlesztési munkálatok Marosvásárhelyen. Van, ahol csak karbantartási munkálatokat, de olyan is van, ahol több millió lej értékű beruházást eszközölnek.
Most már magyar felirat is visszaköszön a Gaudeamus egyetemi gyógyszertár bejáratánál – jelentette be pénteken Kovács Mihály Levente alpolgármester, az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének elnöke.
Három személy megsérült abban a közlekedési balesetben, amely csütörtök délután történt a Maros megyei Ratosnyán.
Folytatódik a lomtalanítás és a textilhulladék gyűjtése Marosvásárhelyen. A lakók megszabadulhatnak régi bútoraiktól, háztartási tárgyaiktól, valamint használt ruháiktól, cipőiktől is.
Megkezdődtek a Maros folyó kotrási munkálatai Marosvásárhelyen a duzzasztógátnál azzal a céllal, hogy megelőzzék, hogy a hordalék elzárja az ivóvíz kinyerésének helyét.
Egy parkoló haszongépjármű alá csúszott be egy személyautó az elmúlt éjszaka folyamán Marosszentannán.
szóljon hozzá!