Több éves huzavona után hétfőn ideiglenesen átadták a forgalomnak a Csiba és Oltfalu felé vezető megyei úton található csicsói Olt-hidat. A munkálatokat tavasszal folytatnák.
2016. december 12., 17:222016. december 12., 17:22
Péter Lukács, Csíkcsicsó polgármestere megkeresésünkre elmondta, végre ideiglenesen átadható a híd a forgalomnak, hétfőn le is vették a korábban kihelyezett tiltó táblát. „Ideiglenesen, azaz tavaszig marad ebben az állapotban, a póthidat felszedik, és tavasszal, amikor a cég újrakezdheti a munkát, illetve kapunk egy műszakvezetőt, aki elfogadja az elvégzett munkálatokat, akkor le lesz aszfaltozva a híd, valamint a két feljárója. Továbbá a két szélén kell még munkálatokat végezni, s akkor lesz teljesen kész. Már nem is tudjuk, mikor érjük meg a végleges átadást. Valószínűleg a hét folyamán felszedik a póthidat, a gyűrűket ideiglenesen kiemeljük, majd amikor a cég visszajön dolgozni, akkor újra elkészítjük. Reméljük, hogy akkor nem fog hónapokba nyúlni a munkájuk″ – húzta alá a polgármester.
A csicsói Olt-híd állapotával kapcsolatosan évek óta problémák merültek fel: az újraépített betonhíd helyén lévő cserefából készült átkelő még 2012 novemberében szakadt be, amikor a 3,5 tonnás súlykorlátozásra figyelmeztető tábla ellenére egy megrakott teherautó megpróbált áthaladni rajta. A baleset után közel két hónapig problémás volt az átkelés a folyón, végül a csicsói közbirtokosság támogatásával sikerült újjáépíteni a fahidat, de tartós megoldásként egy betonhíd építésére volt szükség. Az új betonhíd építésére vonatkozó szerződést a megyei önkormányzat és a kivitelező cég képviselői 2014 szeptemberében írták alá, a kivitelezést viszont csak következő évben kezdték el. Aztán idén valamelyest felgyorsultak a munkálatok, augusztusban az új betonhíd közel állt ahhoz az állapothoz, amikor már az autók is használhatják, erre azonban egészen hétfőig várni kellett.
Késelésig fajult egy konfliktus vasárnap éjjel Madéfalván, a 44 éves áldozatot kórházba vitték, ám az orvosok erőfeszítései ellenére a férfi hétfőn életét vesztette – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől.
Két útkereszteződésben is körforgalmat szeretne kialakítani a csíkszentkirályi önkormányzat, hogy biztonságosabb legyen az autós közlekedés, csakhogy egyik esetben az országos útügy, a másikban pedig a Hargita Megyei Tanács az illetékes.
Hosszú ideig próbálták megmenteni annak a férfinek az életét, aki szombat este az István, a király koncert helyszínére menet rosszul lett, és végül elhunyt.
Mintha nem is lett volna több ezer ember a csíksomlyói hegynyeregben szombat este, olyan érintetlennek tűnik a terület.
A csíksomlyói nyeregben újra megelevenedett a rockopera, amely nemzedékek óta összeköt bennünket. Tízezrek énekelték együtt a dalokat, a fények és a himnuszok pillanatai pedig örökre beégtek az emlékezetbe.
Egyre többen érkeznek a nyeregbe, családok, több generáció. Sokan vannak, akik már a korábbi István, a király rockoperán is jelen voltak.
A biztonság áll a középpontban a ma esti István, a király koncert előtt Csíkszeredában. Korodi Attila polgármester tájékoztatása szerint a rendezvény zavartalan lebonyolítása érdekében kora reggel vadhajtási akciót hajtottak végre a környéken.
Biztonságosan és jókedvvel indulhatnak iskolába a csíkszeredai diákok, hiszen szeptember 9-én ismét elindulnak a Lábbusz járatai, amelyekhez a régi résztvevők mellett új jelentkezőket is várnak a szervezők.
Szombat este ismét benépesül a csíksomlyói nyereg: az István, a király koncertváltozata Feke Pál és Dolhai Attila főszereplésével érkezik Székelyföld szakrális terébe. A produkció egyszerre ígér látványos zenei élményt és közös ünnepet.
Útlezárások, parkolási lehetőségek, különjáratok – minden, amit tudni érdemes arról, szombaton hogyan lehet eljutni a csíksomlyói nyeregbe, az István, a király-koncertre.
szóljon hozzá!