
Fotó: Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség
Esztenára indult, de eltévedt egy Szépvíz községi férfi vasárnap este a Naskalat-hegységben. Csendőrök és hegyimentők indultak a felkutatására.
2016. június 13., 15:122016. június 13., 15:12
A csendőröket vasárnap éjfél előtt értesítették a sürgősségi hívószámon, arra kérve őket, hogy egy csapattal kapcsolódjanak be a megyei tanács hegyi és barlangimentő közszolgálata által elkezdett kutatásba – számolt be közleményben a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség.
A keresett 59 éves szépvízi férfi vasárnap szekérrel indult egy esztenára, a Naskalat-tető közelében azonban eltévedt. A három, már terepen lévő hegyimentőhöz öt csendőr csatlakozott, a keresést azonban hajnalban a kedvezőtlen időjárás miatt fel kellett függeszteni.
A kutatóakció hétfőn reggel folytatódott. Az eltévedt férfit 10 óra 30 perckor találták meg a 12A jelzésű országúttól mintegy tizenöt kilométerre. A csendőrség járművével először Gyimesközéplokra vitték, ahol már várta a Hargita Megyei Mentőszolgálat egy autója, hogy kivizsgálásra a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállítsák. A szekér elé fogott lovakat hétfőn délben találták meg – írja a közlemény.
Adatfirssítés miatt cserélik a mozgássérülteknek kibocsátott parkolási igazolványokat Csíkszeredában.
Versenyt futnak az idővel Csíkszentsimonban, ahol a bölcsőde építését június végére be kellene fejezni. De mivel különböző okok hátráltatták a munka elkezdését, arra számítanak, hogy kapnak egy kis haladékot a finanszírozótól.
Marosvásárhelyre szállították vasárnap este SMURD-helikopterrel a csíkszeredai megyei kórházból a vasúti balesetben megsérült csecsemőt, a másik három sérültet továbbra is a megyei kórházban ápolják.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Három éve nyílt meg Csíkszeredában az Angyalkert napközi, amely a magyar kormány támogatásával épült meg. A létesítménybe járó 170 gyermek számára nemcsak korszerű környezetet, hanem a keresztény értékek mentén történő nevelést is biztosítanak.
A januári bizonytalanság és tiltakozások után március közepére tetőzött az adófizetési kedv a hargitai megyeszékhelyen. A lakók március 31-ig élhetnek a 10 százalékos kedvezménnyel, ami a jelentős adóemelések mellett némi megtakarítást jelenthet.
A tavaly decemberi leállás után folytatja a kivitelező a Tusnádfürdőt ellátó új vízvezeték építését. Idén nemcsak a hálózatot, hanem a vízszolgáltatáshoz szükséges létesítményeket is szeretnék elkészíteni, hogy tudják beüzemelni az új rendszert.
Nemzetközi szimpóziumra várják a pedagógusokat március 21-én, szombaton Csíkszeredában, ahol a gyermekek jóllétéhez kapcsolódó innovatív oktatási megoldások kerülnek fókuszba.
A szívinfarktusos betegek ellátása mellett lehetőség van szívritmusszabályzó eszközök beültetésére, illetve cerebrovaszkuláris beavatkozásokra is Csíkszeredában, a magyar kormány támogatásával létrehozott intervenciós kardiológiai központban.
A felső légúti megbetegedések számának csökkenését követően, csütörtöktől ismét lehet látogatni a pácienseket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház legtöbb osztályán.
szóljon hozzá!