Enyhítésben reménykedhetnek azok a gazdálkodók, akik csak B-kategóriájú hajtási jogosítvánnyal rendelkeznek, és traktorral művelik meg földjeiket.
2014. szeptember 18., 17:562014. szeptember 18., 17:56
2014. szeptember 18., 18:092014. szeptember 18., 18:09
A tavaly módosult közlekedési törvény értelmében B kategóriás járművezetői engedéllyel csupán három és fél tonna összsúlyt meg nem haladó traktorok vezethetők, amelyhez egy legfeljebb 750 kilogrammos utánfutót lehet csatolni. Egy törvénytervezet szerint ez utóbbi rendelkezést megváltoztatják, így nagyobb összsúlyú pótkocsit is használhatnak az érintettek.
Mint azt Tánczos Barnától, az RMDSZ szenátorától megtudtuk, az említett törvénymódosítás érvénybe lépése óta több alkalommal zajlottak már egyeztetések a traktorral vontatott utánfutók, valamint a B-kategóriájú hajtási jogosítvány problémakörében. Az Európai Unió rendeleteire hivatkozva a közúti rendőrség ugyanis gyakorlatilag megtiltotta, hogy B-kategóriájú jogosítvánnyal olyan traktort vezessenek a gazdák, amelyhez utánfutó is kapcsolódik.
„A vita folyamán felhívtam a figyelmét a belügy-minisztériumot képviselő államtitkárnak, valamint az országos közlekedésrendészeti szakembereknek, hogy mind a jelenlegi rendelkezések, mind a szenátusba benyújtott sürgősségi kormányrendelet ellehetetleníti azoknak a kisgazdáknak a mindennapjait, akik traktorral dolgoznak és B-kategóriájú hajtási jogosítvánnyal rendelkeznek. A jelenlegi szabályzás értelmében ugyanis ezzel a jogosítvánnyal a traktor után maximum 750 kg-os pótkocsi kapcsolható” – említette a politikus. Tánczos elmondta, a szakbizottság elfogadta az általa benyújtott módosító indítványt, amelynek értelmében – amennyiben a törvényt a képviselőház is elfogadja – a B és BE kategóriájú hajtási jogosítvánnyal 3500 kg-os utánfutót is lehet vontatni. „Ez tulajdonképpen a kisgazdák számára jelentene nagy segítséget, akik az általuk használt traktorokkal beférnek a 3,5 tonnás határba, megfelelő méretű és súlyú pótkocsit azonban a jelenlegi törvények alapján nem használhatnak” – nyugtázta a szenátor.
Különleges kulturális eseményre várják az érdeklődőket Csíkszeredában: az Etnospot – Múzeumok Éjszakája szombaton színes, élményközpontú programokkal készült látogatóknak.
Aláírták a kivitelezési szerződést a csíkszeredai Kós Károly és a Szentkirály utcák felújítására, így a kivitelező helyi cég hamarosan hozzáfog a munkálatokhoz, amelyeket még ebben az évben szeretnének befejezni.
Mintegy 5,6 millió lejből épül ki a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban egy új informatikai rendszer, amely lehetővé teszi a páciensek adatainak nyilvántartását, ezáltal felügyeletük és kezelésük is hatékonyabbá válik.
Megtámadja az alapfokú bírósági döntést, amely alapján Borboly Csabát, Hargita Megye Tanácsa alelnökét (korábbi elnökét), valamint öt vádlott-társát több mint egymillió lejes kár megfizetésére kötelezi. Az ítéletet szerdán tették közzé.
A bűncselekmények elévültek, az anyagi felelősség nem. Az alapfokú ítéletet négyszeri halasztás után hozta meg a Maros Megyei Törvényszék.
Nemcsak a csíkszeredai télisport-infrastruktúrát venné át Csíkszereda városa, hanem a Sportklub összes szakosztályát is. A feladat sokkal nagyobb falat, mint ahogy elsőre gondolnánk. Főleg egy gazdasági válság elején.
Minden érdeklődő pálinkafőzőt, szakmabelit és gasztronómiai szakértőt várnak a Minőségi pálinkakészítés elnevezésű szakmai konferenciára július 4-én a csíkszeredai megyeházán.
Nemcsak a Sapientia EMTE Csíkszeredai Kara, hanem a hargitai megyeszékhely és a térség is nyert azzal, hogy elkészült az egyetem planetáriuma. Az űrszínház avatóünnepségét kedden tartották.
Két okból húzódott el a zsögödi strand megnyitása: egyrészt az időjárás miatt, másrészt az Országos Ásványvíz Társaság hatszorosára tervezte emelni az ásványvíz árát. A működtető reméli, hétvégéig sikerül megegyezniük, és kinyithat a fürdőhely.
Gyanús személyekre lett figyelmes Madéfalva polgármestere a község temetőjénél, akik egy kolozsvári rendszámú járművel tűntek fel a helyszínen. A községvezető szerint feltehetően virágot terveztek lopni, ezért jelezte a rendőrségnek.
szóljon hozzá!