A Közel-Kelet legsokszínűbb városa, Bejrút, a maga majd’ kétmillió lakosával az ellentétek metropolisza is. A sokféle vallás mentén szerveződő városkép megismeréséhez nem árt, ha beszélünk angolul, franciául és arabul, s ha a francia croissant után hamisítatlan örmény fogásra fájna a fogunk, ismerjük a grúz ábécét.
2016. március 09., 11:442016. március 09., 11:44
Mikor bejelentettük a családomnak és a barátainknak, hogy Libanonba, Bejrútba költözünk, megszokott volt a kb. 10-15 másodperces csend – ez a néhány másodperc nagyjából Libanon földrajzi behatárolásával, híradók, a szíriai helyzet és esetleg a robbantások képfoszlányai félidézésének volt köszönhető. „Ezt biztos, hogy jól átgondoltátok?”, hangzott a gyakran aggódó válasz. Mondjuk, ez a kérdés nem is inkább rám és a feleségemre vonatkozott, hanem inkább a két kiskorú gyerekünk, akik követnek minket kalandjainkban.
Családunk és a barátaink lassan hozzászoktak ahhoz, hogy vándorló életet folytatunk, s a világ számos pontján laktunk már: többek között Libériában, Dél-Szudánban, sőt éltünk a srí-lankai polgárháború egyik határvonalán, de amióta gyerekeink vannak, az olyan, mintha egy videojáték második szintjére kerültünk volna, ahol nemcsak a főhős életére, hanem egy egész törzsre kell vigyázni.
A Bejrútba való érkezés és az első néhány nap számunkra is sokkoló volt egy picit. Dusanbéból érkeztünk, ahol két és fél évet éltünk. A tadzsik fővárosról tudni kell, hogy tágas, tele zöldövezetekkel, az élet ritmusa nyugodt és ráérős. A kedves kis provinciális hangulatú Dusanbéból Bejrútba költözni körülbelül olyan volt, mintha valaki Csíkszeredából Hong-Kongba költözne.
A teljes riport az Erdélyi Napló március 10-én, csütörtökön megjelenő, 10. lapszámában olvasható.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!