A Közel-Kelet legsokszínűbb városa, Bejrút, a maga majd’ kétmillió lakosával az ellentétek metropolisza is. A sokféle vallás mentén szerveződő városkép megismeréséhez nem árt, ha beszélünk angolul, franciául és arabul, s ha a francia croissant után hamisítatlan örmény fogásra fájna a fogunk, ismerjük a grúz ábécét.
2016. március 09., 11:442016. március 09., 11:44
Mikor bejelentettük a családomnak és a barátainknak, hogy Libanonba, Bejrútba költözünk, megszokott volt a kb. 10-15 másodperces csend – ez a néhány másodperc nagyjából Libanon földrajzi behatárolásával, híradók, a szíriai helyzet és esetleg a robbantások képfoszlányai félidézésének volt köszönhető. „Ezt biztos, hogy jól átgondoltátok?”, hangzott a gyakran aggódó válasz. Mondjuk, ez a kérdés nem is inkább rám és a feleségemre vonatkozott, hanem inkább a két kiskorú gyerekünk, akik követnek minket kalandjainkban.
Családunk és a barátaink lassan hozzászoktak ahhoz, hogy vándorló életet folytatunk, s a világ számos pontján laktunk már: többek között Libériában, Dél-Szudánban, sőt éltünk a srí-lankai polgárháború egyik határvonalán, de amióta gyerekeink vannak, az olyan, mintha egy videojáték második szintjére kerültünk volna, ahol nemcsak a főhős életére, hanem egy egész törzsre kell vigyázni.
A Bejrútba való érkezés és az első néhány nap számunkra is sokkoló volt egy picit. Dusanbéból érkeztünk, ahol két és fél évet éltünk. A tadzsik fővárosról tudni kell, hogy tágas, tele zöldövezetekkel, az élet ritmusa nyugodt és ráérős. A kedves kis provinciális hangulatú Dusanbéból Bejrútba költözni körülbelül olyan volt, mintha valaki Csíkszeredából Hong-Kongba költözne.
A teljes riport az Erdélyi Napló március 10-én, csütörtökön megjelenő, 10. lapszámában olvasható.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A külügyminisztérium szombaton közölte, hogy a külföldi szavazókörzetek választási irodájában valamennyi politikai pártnak van képviselője, akiktől valós idejű tájékoztatást kaphatnak – írja az Agerpres hírügynökség.
Romániai idő szerint szombaton 15 óráig több mint 223 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában - derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 9 óráig több mint 121 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Három különböző méretben készítette el a következő egyházfő első ruháját Raniero Mancinelli római szabó.
Felhelyezték a pápaválasztási fordulók eredményét tudtul adó kéménycsövet a Sixtus-kápolna tetejére péntek reggel.
Tűz ütött ki szerda délután a pașcani-i CFR-kórház egyik tetőtéri helyiségében; több mint 60 beteget és 17 alkalmazottat evakuáltak.
Kína szerdán kiadott, a világjárvány elleni válaszlépéseiről szóló úgynevezett fehér könyvében megismételte azon állítását, hogy a koronavírus-járvány az Egyesült Államokból indulhatott ki.
A Sixtus-kápolnában két kályhát állítanak fel a pápaválasztás napjaira: az egyikben a szavazócédulákat égetik majd el, a másikból száll fel az eredménytelen szavazást jelentő fekete vagy a sikeres pápaválasztást jelző fehér füst.
A pápaválasztás hivatalos kezdő időpontja május 7-én délután fél ötkor lesz, akkor zárják rá a bíborosokra a Sixtus-kápolna ajtaját – közölte a szentszéki szóvivő keddi sajtótájékoztatóján, amelyen további részleteket hozott nyilvánosságra.
szóljon hozzá!