Fotó: Kristó Róbert
Egy alapítvány segítségével ágyazhat meg a politikába való visszatérésnek a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöki tisztségéről még tavaly nyáron, a miniszterelnöki tisztségről pedig novemberben lemondott Victor Ponta.
2016. január 10., 21:442016. január 10., 21:44
2016. január 10., 21:522016. január 10., 21:52
A korrupcióval vádolt politikus még decemberben benyújtotta az alapítvány bejegyzésére vonatkozó dokumentumokat a bukaresti 5. kerületi bíróságon, amely csütörtökön dönt arról, hogy zöld utat ad Ponta kezdeményezésének, vagy sem. Az alapítvány neve Black Sea Regional Cooperation Project 2020 (Fekete-tengeri regionális együttműködés projekt 2020) Alapítvány lesz.
Az, hogy az alapítvány akár egy politikai párt csírája is lehet, abból gyanítható, hogy a Ponta-kormány több korábbi minisztere is csatlakozik a volt miniszterelnökhöz. Így alapító társai között ott van alelnökként Nicolae Bănicioiu volt egészségügyi miniszter, illetve Daniel Constantin, a földművelődési tárca korábbi irányítója is. Utóbbi részvétele azért érdekes, mert ő az azóta a Călin Popescu Tăriceanu egykori liberális kormányfő vezette ALDE-ba beolvadt Konzervatív Párt (PC) politikusa. Mellettük várhatóan több exminiszter is csatlakozik a projekthez.
Az alapítvány elsősorban nemzetközi projektekkel foglalkozik majd, és az alapítók szerint nem politizál.
Mindazonáltal a PSD-n belül a jelek szerint attól tartanak, hogy az alapítványból akár a párt riválisa is kinőhet, PSD-s források szerint a pártelnöki székben Pontát követő Liviu Dragnea azt mondta: nem jó dolog, hogy Ponta létrehozza az alapítványt, sőt egyenesen megtiltotta a párt tagjainak, hogy csatlakozzanak Pontához.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!