Véget ért az utcazene-fesztivál

A zenéről, a zenélésről szólt ez a hétvége Sepsiszentgyörgyön, hiszen második alkalommal zajlott az utcazene fesztivál. Az első díjazottak mellett a Székelyhon.ro is megajándékozta a szerintünk két legjobb fellépőt.

Bús Ildikó

2011. szeptember 18., 09:162011. szeptember 18., 09:16

2011. szeptember 18., 10:512011. szeptember 18., 10:51

Külföldi és hazai együttesek egyaránt szórakoztatták hétvégén a sepsiszentgyörgyieket a város különböző pontjain, és rengeteg érdeklődőt vonzottak a rögtönzött koncertek, főleg este. A kocsmák kiürültek, minden széket, asztalt kihordtak a térre, ahol egymást váltották a jobbnál jobb zenészek, akik különböző stílusú zenét játszottak.

Nagy Krisztina szervező elmondta, idén sem volt zenei- vagy stíluskötöttség, így még izgalmasabb volt a fellépés minden banda számára. Szombat este 8 óra körül már alig lehetett helyet kapni a különböző szórakozóhelyeken, a zenekarok egymást követve léptek fel, óriási sikerrel. A zenekarokra szavazni lehetett, és több különdíjat is kiosztottak, de a legfontosabbak a fellépési lehetőségek voltak. Az egyik ilyen lehetőség a 2012-es Szent György-napokra szól, ezt az Indie Folker együttes nyerte, a Minestrone Band pedig egy Szlovákiába szóló meghívással lett gazdagabb, így a zöldségzenekar ott léphet majd színpadra a jövőben.

Idén a közönségdíjat – ami a jövő évi SUF-on való részvételt is jelenti – az Ego Sum együttes nyerte, ugyanakkor a Székelyhon.ro különdíját is ők vihették el, hiszen a szombat esti nagyszerű hangulatot ők biztosították a Bisztró kertben. Hírportálunk egy másik helyi bandát is díjazott, ők a Carnival együttes és megkérdőjelezhetetlen közönségsikert arattak, bárhol is léptek fel a városban.

A második alkalommal szervezett SUF második díjasa idén az Allan Nes lett, ők a Ferrara Buskers fesztiválon vehetnek majd részt Olaszországban. A tavaly alapított együttes Magyarországról érkezett és improvizatív, beat box, pop zenét játszott, nagy sikerrel.

A  2011-es SUF fődíját, a 2012-es Veszprémi Utcazene Fesztiválon való megmutatkozási lehetőséget és indulást az 1 millió forintos fődíjért, idén az Acoustic Trio sepsiszentgyörgyi együttes nyerte. A fesztiválon részt vevő zenekarok mind nyertek valamit, hiszen megmutathatták tehetségüket egy egész városnak, és jövőben is visszavárják őket – összegezték a szervezők a hétvégét. A díjátadást követően éjszakába nyúló zenélés és buli vette kezdetét a Bisztró kertben és a többi helyszínen is.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. július 21., kedd

Megnyílt a székely himnusz történetét bemutató kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban

Nincs alkalmasabb hely megismerkedni a székely himnusz történetével, mint a Székely Nemzeti Múzeum – vélekedett Németh Zsolt országgyűlési képviselő, a kedden Sepsiszentgyörgyön megnyílt utazó tablókiállítás díszvendége.

Megnyílt a székely himnusz történetét bemutató kiállítás a Székely Nemzeti Múzeumban
Hirdetés
2026. július 21., kedd

Negyvenmillió lej kölcsönt vesz fel Sepsiszentgyörgy a beruházások befejezéséhez

Sepsiszentgyörgy önkormányzata 40 millió lejes kölcsönt vesz fel, hogy fedezni tudja az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) támogatásával kivitelezett beruházások befejezéséhez szükséges önrészt. Erről rendkívüli ülésén döntött a helyi tanács.

Negyvenmillió lej kölcsönt vesz fel Sepsiszentgyörgy a beruházások befejezéséhez
2026. július 21., kedd

Négyéves kislány életét mentette meg a törzsőrmester

Heimlich-fogást alkalmazott egy szolgálaton kívül levő tűzoltó Sepsiszentgyörgyön, megmentve egy 4 éves kislány életét.

Négyéves kislány életét mentette meg a törzsőrmester
2026. július 21., kedd

Baleset nehezíti a közlekedést Sepsiszentgyörgy kijáratánál

Közúti baleset történt Sepsiszentgyörgy Kökös felőli kijáratánál kedden délelőtt.

Baleset nehezíti a közlekedést Sepsiszentgyörgy kijáratánál
Hirdetés
2026. július 21., kedd

Hackertámadás utáni helyzetkép Háromszéken

Ha minden kárt sikerül helyreállítani, még úgyis kihat az internetes oldal további „életére” egy kibertámadás. A háromszéki önkormányzatok feltört honlapjai kapcsán beszélgettünk az üzemeltetővel.

Hackertámadás utáni helyzetkép Háromszéken
2026. július 20., hétfő

Tömbházlakásban csaptak fel a lángok Sepsiszentgyörgyön

Negyedik emeleti tömbházlakásban csaptak fel a lángok, amelyek időközben egy másik apartmanra is átterjedtek Sepsiszentgyörgyön; a tűzoltás jelenleg is folyamatban van.

Tömbházlakásban csaptak fel a lángok Sepsiszentgyörgyön
2026. július 20., hétfő

Leszakadt vezeték, kiégett kábelek, de már nincs áramszünet

Megrongálódott több középfeszültségű hálózati elem a vasárnapi viharban Kovászna megyében, de hétfő délig minden hibát elhárítottak. Jelenleg minden fogyasztó áramellátása biztosított, áramszünet sehol sincs Háromszéken.

Leszakadt vezeték, kiégett kábelek, de már nincs áramszünet
Hirdetés
2026. július 19., vasárnap

Elkezdték tesztelni a kézdivásárhelyi uszodát, még idén megnyitnák

Komoly esély van rá, hogy év végére, illetve 2027 közepére két új fürdő- és szabadidőközponttal bővüljön Háromszék turisztikai kínálata. A kézdivásárhelyi uszodánál elkezdték a vezetékrendszer tesztelését, szeptemberben jöhet az átadás.

Elkezdték tesztelni a kézdivásárhelyi uszodát, még idén megnyitnák
2026. július 18., szombat

Narancssárga viharriasztás több kézdiszéki településen

Naranccsárga jelzésű (másodfokú), azonnali viharriasztást adott ki több kézdiszéki településre szombat délután az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM)

Narancssárga viharriasztás több kézdiszéki településen
2026. július 18., szombat

Csecsenföldön sátorozva

Bár Csecsenföldet szerették volna mielőbb maguk mögött tudni, végül ott is sátoroztak egy éjszakát, és egyáltalán nem bánták meg. Kézdiszéki honfitársaink most éppen Kazahsztán végtelen sztyeppéin haladnak, hamarosan átlépik Ázsia kapuját.

Csecsenföldön sátorozva
Csecsenföldön sátorozva
2026. július 18., szombat

Csecsenföldön sátorozva

Hirdetés