
Fotó: Henning János
A nyár beköszöntével kezdetét vették Háromszéken is a falunapok, hétvégén több település is ünnepelt. Ikafalván a lacikonyhások és a színapdi produkciók mellett játszóteret is avattak, emellett átvehették a megyezászlót is.
2010. június 20., 19:492010. június 20., 19:49
2010. június 21., 10:062010. június 21., 10:06
Fotó: Henning János
A falu központjában felállított színpad és több sátor is azt sejtette, hogy június 20., vasárnap nem akármilyen nap Ikafalva életében. A felső-háromszéki településen nem csak lacikonyhások örvendtek az eseménynek, hiszen az ünnep alkalmából átadták a falu új játszóterét is. Mint ismeretes, Kovászna Megye Tanácsa az idén is több településen támogatja játszóterek létesítését, egyenként 5000 lejjel. A program célja, hogy az európai követelményeknek megfelelő, biztonságos játszóhelyek a városi közegen kívül nevelkedő gyerekek számára is hozzáférhetők legyenek.
Fotó: Henning János
A térátadást megelőzően Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke az ikafalvi református gyülekezetnek is átadta Kovászna megye zászlóját. Az önkormányzati vezető összesen 26 községnek adott megyezászlót: „Ez a zászló annak a jelképe, hogy mindannyian a székely nemzet közösségéhez tartozunk. A mi feladtunk az, hogy megfogalmazzuk a sikeres, pozitív jövőképet. Siker az, ha a bajbajutottakon azonnal tudunk segíteni, és sikert jelent a gondoskodás, az egymás iránti tisztelet. Ez lehet a sikeres Székelyföld alapja.” – fogalmazott a tanácselnök.
Fotó: Henning János
A csernátoni útról Ikafalvára érkezve egy impozáns méretű székelykapu fogadja a látogatót, ezt avatták fel hivatalosan is a hétvégén. A helység bejáratára nem csak a Bardócz Csaba református lelkész áldásából jutott, ugyanis az ünnepi műsorba alaposan belezuhogott az égi áldás is.
Drasztikus bírságokat helyezett kilátásba a TEGA köztisztasági vállalat az építkezési törmeléket a háztartási hulladéknak szánt digitalizált ökoszigetekbe dobók számára. A szabálytalankodó sepsiszentgyörgyiek zsebe akár 3000 lejjel is bánhatja.
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon, ezek többsége verekedés volt, súlyos következmények nélkül – összegezték a minap lezárult tanév iskolai biztonsági tapasztalatait Kovászna megyében.
Megkezdődött a kézdivásárhelyi Kanta utca régóta várt felújítása. A munkálatok miatt ideiglenesen módosult a közlekedési rend: egyes szakaszokon egyirányúsították a forgalmat, több utcában pedig korlátozták a kanyarodási lehetőségeket.
Kilőttek egy medvét Sepsiszentgyörgyön a Farm utcában vasárnap este, egy másik kószáló nagyvadnak pedig csapdát helyeztek ki az Oltmező utcában.
Az ott lakók, illetve a rajta naponta közlekedők több mint hat éve várnak rá, azóta hol por, hol sár keseríti az életüket. Kézdivásárhelyen június 22-én, hétfőn elkezdik a város egyik bejáratának számító Kanta utca felújítását.
Harmincadik alkalommal rendezték meg a Széchenyi-bált szombaton az árkosi Szentkereszty-kastélyban. A Mikes Kelemen Elméleti Líceum hagyományos tanévzáró eseményén ezúttal is bálkirálynőt és bálbánt választottak.
Fordulóponthoz érkezett a sepsiszentgyörgyi színház története. Lassan véget ér az idei színházi évad, ezzel együtt pedig a jelenlegi épülettől is elbúcsúzik a társulat. Június 29-én rendhagyó eseményt szerveznek Viszlát, színházépület! címmel.
A kiskérődzők körében terjedő járványokra hivatkozva 2026 végéig blokkolta a juhok és kecskék romániai exportját az Európai Bizottság. A háromszéki juhosgazdák szerint a tilalom egyeseknek kedvezhet, a tenyésztőknek viszont veszteséget okoz.
A Diakónia új, kétéves futamidejű programja azzal segít az időseknek, amire a leginkább szükségük van: közösséggel, élménnyel. A cél legalább 120 sepsiszentgyörgyi nyugdíjas aktivizálása és társadalmi kapcsolataik erősítése.
Rekordszámú fogat nevezett be a július 10. és 12. között zajló országos és nemzetközi fogathajtó versenyre. Az oltszemi megmérettetés szokásosnál is több izgalmat ígér, hiszen a gyakorlott fogatok mellett a fiatalabb korosztály is pályára lép.
szóljon hozzá!