Egész nap: gyereknap

•  Fotó: Iochom Zsolt

Fotó: Iochom Zsolt

Gyerekzsivajtól és muzsikaszótól volt hangos június elsején a csíkszeredai Szabadság tér a Hargita Megye Tanácsa és a Csíki Anyák Egyesülete által szervezett gyereknapi rendezvénynek köszönhetően.

Iochom Zsolt

2011. június 02., 07:402011. június 02., 07:40

2011. június 02., 14:352011. június 02., 14:35

Tekintse meg fotógalériánkat!

Délelőtt 10 órától Csíki Csongor megyei tanácsos nyitotta meg az egész napos eseményt, majd néptánctanítás következett. A népi játékokba és a körtáncba már több száz óvodás és kisiskolás kapcsolódott be Ádám Katalin vezetésével. A nap folyamán magyar és román nyelvű mesét olvasott fel Keresztes Szabolcs színművész, ezt követően pedig az elhangzott történetet örökítették meg a gyerekek aszfaltrajz formájában Mezey Ildikó illusztrátor és Szabó Györgyi képzőművész vezetésével. A legügyesebb rajzolókat díjazták is: a 3–5 évesek közül mindenki apró ajándékban részesült, míg az 5–13 korosztályban Hafliger Kristóf, Tamás Szabina és Tamás Szilvia munkáját dicsérték a szervezők.

Délben a Boszorka Bábcsoport Kacor király előadását tekintették meg az érdeklődők. A 11 tagú csapat már több alkalommal nagy sikerrel mutatta be népmese-feldolgozását. Az előadás díszletét és bábjait Bakó Klára textilművész készítette, a darab rendezője a nagyváradi Rusz Csilla tanítónő és drámapedagógus.

A szórakozás mellett az egészséges mozgásra is volt lehetőség, Lukács Annamáriával a zumbát próbálhatták ki a legkisebbek. Ezzel egy időben a Megyeháza árkádjai alatt zajlott a Bíró Sándor nemzetközi sakkmester által vezetett sakkverseny. A legjobb sakkosnak Ördög Ákos bizonyult, őt követte Antal Dávid és Fejér Szabolcs.

Meseolvasás Keresztes Szabolcs színművésszel

A szervezők osztogatták a Hogyan menjünk óvodába? című kifestőkönyvet, amelyet a Hargita Megyei Energiatakarékossági Közszolgálat adott ki, és a környezettudatos közlekedést népszerűsítette Siklódy Ferenc rajzaival.

A délutáni órákban kézműves foglalkozásokat tartottak, amikor is természetes anyagokból lehetett játékokat készíteni: ugrókötelet, rongybabát, társasjátékot, autót, nemezlabdát, célbadobós játékot „fabrikáltak”.

A rendezvény záróakkordjaként a Role együttes gyerekkoncertjén szórakozhatott a nagy számú közönség. Az egész rendezvény ideje alatt ingyenes légvár, csúszda és arcfestés várta a gyerekeket, valamint mindenki kaphatott ajándékba vattacukrot és apró ajándékokat Babi bohóctól, aki szórakoztatta a gyerekeket.

Babi bohóc mindenkit meglepett valami apró ajándékkal

„A nap folyamán több mint ezren igényeltek arcfestést, a Csíki Anyák Egyesületének (CsAkEgy) három tagjától – Keresztes Nyirő Erikától, Sólyom Zsuzsannától és Nagy Szidónia Évától –, nem számítottunk ekkora tömegre” – mondta el érdeklődésünkre Tiboldi Bea, a CsAkEgy vezetője.
A Szabadság téri rendezvények ideje alatt a megyei tanács munkatársai a csíkszeredai Babi bohóccal együtt ellátogattak a zsögödi Manó Tanodába, valamint a megyei kórház gyerekosztályára, és ajándékcsomagot osztottak szét.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2025. december 31., szerda

Három autó ütközött Csíkszentmiklós és Csíkszereda között

Közúti baleset történt az év utolsó napjának délelőttjén a 12A jelzésű országúton, Csíkszentmiklós és Csíkszereda között. A rendőrség közleménye szerint három autó összeütközött, egy személy megsérült.

Három autó ütközött Csíkszentmiklós és Csíkszereda között
Hirdetés
2025. december 31., szerda

Szondy Zoltán: az akadémiánkkal elértük a határainkat

Meglepte az a szintű magyarellenesség Szondy Zoltán klubelnököt, amit a labdarúgó első osztályban tapasztalt. Ugyanakkor a fociakadémia eljutott egy olyan fejlődési szintre, ahonnan csak úgy tudnak továbblépni, ha jövőtől másképpen fognak dolgozni.

Szondy Zoltán: az akadémiánkkal elértük a határainkat
2025. december 30., kedd

Az utolsó pillanatban közölték: nem adnak engedélyt a tűzijátékra Csíkszeredában

A megszokott formában nem lehet Csíkszeredában tűzijáték szilveszterkor – erről december 30-án kapott tájékoztatást az önkormányzat. A közösségi élmény így sem marad el: fényjátékkal zárul az év, amelyet a Szabadság téren lehet majd megtekinteni.

Az utolsó pillanatban közölték: nem adnak engedélyt a tűzijátékra Csíkszeredában
2025. december 30., kedd

Csíkszeredában nemcsak adót emeltek, hanem Udvarhely mintájára még egyet visszavezettek

Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.

Csíkszeredában nemcsak adót emeltek, hanem Udvarhely mintájára még egyet visszavezettek
Hirdetés
2025. december 30., kedd

A székely vértanúkra emlékeznek Madéfalván

A Madéfalvi Veszedelem 262. évfordulója alkalmából többnapos megemlékezés-sorozatot szerveznek január 5–7. között Madéfalván.

A székely vértanúkra emlékeznek Madéfalván
2025. december 29., hétfő

Kászonjakabfalvi tűzesetek: egy személyre terelődik a gyújtogatás gyanúja, de bizonyíték nincs

Több egymást követő tűzeset után rendkívüli falugyűlést tartottak Kászonjakabfalván. A helyiek szerint a történtek egy konkrét személyhez köthetők, ám bizonyíték hiányában senkit nem mertek megnevezni.

Kászonjakabfalvi tűzesetek: egy személyre terelődik a gyújtogatás gyanúja, de bizonyíték nincs
2025. december 29., hétfő

Készülnek a csíkszeredai Dracula Park tervei

Közelebb kerülünk a Dracula Park létrehozásához, amelybe már több millió eurót fektetett be Lénárd András üzletember. A Csíkzsögödbe tervezett tematikus vidámpark munkálatainak elkezdése érdekében hamarosan benyújtják a dokumentációt.

Készülnek a csíkszeredai Dracula Park tervei
Hirdetés
2025. december 28., vasárnap

Tűzoltóság: szándékos gyújtogatás okozhatta a kászonjakabfalvi tűzeseteket – frissítve

Nem volt áramforrás, sem tűzhely a kászonjakabfalvi katolikus plébánia udvarán levő csűrben, ami porrá égett vasárnapra éjszaka. Nemrég a templom melletti fásszín vált a lángok martalékává. Az önkéntes tűzoltók idegenkezűségre gyanakodnak.

Tűzoltóság: szándékos gyújtogatás okozhatta a kászonjakabfalvi tűzeseteket – frissítve
2025. december 28., vasárnap

Gyanús ismétlődés: újabb egyházi ingatlan vált a lángok martalékává Kászonjakabfalván

Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.

Gyanús ismétlődés: újabb egyházi ingatlan vált a lángok martalékává Kászonjakabfalván
2025. december 24., szerda

Egy kóbor kutya befogása 500 lejbe kerül Csíkszeredában, mégsem tolonganak a cégek az ajánlatra

Nem tartott ki év végéig a pénzügyi keret a Csíkszeredában kóborló kutyák befogására, ezért az önkormányzatnak új közbeszerzést kellett kiírnia a szolgáltatásra. Az egyetlen jelentkező ajánlatát a napokban bírálják el.

Egy kóbor kutya befogása 500 lejbe kerül Csíkszeredában, mégsem tolonganak a cégek az ajánlatra
Hirdetés