
Az 1-es útvonalon már elektromos busszal közlekedhetnek az utasok
Fotó: Antal Árpád Facebook-oldala
Egy lépéssel közelebb került a környezetbarát tömegközlekedés kialakításához Háromszék megyeszékhelye, a frissen forgalomba helyezett ökojárműveket már igénybe is vették a lakosok. Ezzel egy időben a buszjegyen és bérleten is drágított a szállítási vállalat, decembertől 25 százalékkal kerül többe az utazás.
2023. december 06., 18:382023. december 06., 18:38
2023. december 06., 18:442023. december 06., 18:44
Jövő év elején forgalomba kerül a fenntartható mobilitási terv részeként vásárolt teljes buszállomány, tehát mind a tizenkét jármű – ígéri Antal Árpád polgármester a közösségi oldalán. Az első autóbuszok még októberben érkeztek meg (összesen hét), azóta új töltőállomások, megállók és útvonalak kialakításán dolgoznak, a munkálatokat vélhetően tavaszra fogják befejezni.
A „zöld” járművekkel nemcsak a káros kipufogógáz kibocsátásának mértékén enyhítenek, hanem az utasok kedvében is járnak, hiszen
ugyanakkor a jegyváltási rendszer is korszerűbbé válik.
Antal Árpád a buszok üzembe helyezését taglaló októberi sajtótájékoztatóján a városban uralkodó forgalmi dugókra is felhívta a figyelmet, amelyek elkerülhetővé válhatnak, ha a lakosság is többször választja a tömegközlekedést az autó helyett.
– fogalmazott akkor az elöljáró.
Decembertől kezdődően 25 százalékkal drágultak a buszjegyek, 2 lej helyett 2,50 lejt kell fizetni az egy utazásra érvényes jegyre, amelyet automatákból vagy a 24Pay alkalmazáson keresztül szerezhetnek be az utasok. Ezzel szemben a buszsofőrtől vásárolt jegy a duplájába, 5 lejbe kerül (ez korábban 4 lej volt), és szintén egy út erejéig használható fel.
Az első üzembe helyezett buszokat már az utasok is letesztelték
Fotó: Antal Árpád Facebook-oldala
A bérletek árát december 20-tól 84 lejre emeli a Multi Trans, cserébe viszont minden járatra érvényes buszbérletet kínál az utasoknak, beleértve Sugásfürdőt és Szépmezőt is. Azok az idősek, akik 1450 lejnél alacsonyabb nyugdíjjal rendelkeznek, ingyenes bérletet kapnak, továbbá 1451 és 2000 lej közötti nyugdíj esetén féláron juthatnak hozzá a bérlethez. A sepsiszentgyörgyi tanulók mindegyike ingyenesen utazhat ezentúl is.
Hideg időre, havazásra és szélre figyelmeztető, sárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia területének mintegy felére, köztük Erdélyre is.
Hallgatás helyett kérdezzünk, elfordulás helyett nézzünk szembe vele – erre buzdít Toók Emese, aki úgy döntött, felveszi a harcot a rákbetegséggel szemben, tapasztalatait pedig sorstársai javára fordítja. Előbb azonban neki van szüksége segítségre.
A kormánykoalíció pártjai elfogadták, hogy a rendvédelmi, az oktatási és az egészségügyi intézmények alkalmazottainak jövedelme mentesüljön a 10 százalékos csökkentés alól – számolt be hétfőn este Sorin Grindeanu, a PSD elnöke.
Többnapos terápiás programot indít függők és hozzátartozók számára a Bonus Pastor Alapítvány március 12-15. között.
Előzetes letartóztatásba került egy 15 éves brassói fiatal, miután több személygépkocsit megrongált, eleget téve egy közösségi oldalon kapott kihívásnak. Az egyik autó teljesen kiégett, a tűz pedig egy másik járműre is átterjedt.
95 éves korában elhunyt Robert Duvall Oscar-, valamint többszörös Emmy- és Golden Globe-díjas amerikai színész filmrendező, forgatókönyvíró és producer – közölte hétfőn a Variety a család közlésére hivatkozva.
Nem csökkentik tíz százalékkal a kórházakban, a mentőszolgálatnál és a sürgősségen dolgozók jövedelmét – közölte hétfőn Facebook-oldalán Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter a kormánykoalíció aznapi döntéseire utalva.
Elkészült annak a jogszabálynak a tervezete, amely biztosítja, hogy március 31. után ne emelkedjen a földgáz lakossági ára – nyilatkozta hétfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter a parlamentben.
A szenátus hétfőn elutasította azt a törvénytervezetet, amelyik szerint 2026-ban és 2027-ben a politikai pártok nem részesülnek költségvetési támogatásban.
A koalíció vezetői hétfői tanácskozásukon véglegesítették a közigazgatási reformcsomagról és a gazdaságélénkítő intézkedésekről szóló törvénytervezeteket, amelyeket a véleményezési eljárás lezárása után sürgősségi rendelettel fogad el a Bolojan-kabinet.
szóljon hozzá!