
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
A Kovászna megyei rendőröket kedden értesítették, hogy az egyik sepsiszentgyörgyi kereskedelmi központ parkolójában egy sérült ragadozó madár található. A rendőrök állatorvossal siettek a helyszínre, ahol megállapították, hogy egy, a törvény által védett vörös vércse sérült meg.
2021. május 11., 16:562021. május 11., 16:56
A madarat egy helyi állatklinikára szállították, hogy ellássák a sérülését, innen madármenhelyre kerül, majd, ha felépül, szabadon engedik – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Ugyanakkor a rendőrök hivatalból is eljártak, miután a közösségi oldalon fényképek jelentek meg az egyik sepsiszentgyörgyi bevásárlóközpont bejáratánál lévő vemhes kutyáról. Az állatrendőrök állatorvos, egy kutyavédő egyesület képviselői és a helyi kutyamenhely alkalmazottainak segítségével befogták az állatot, és a szépmezői menhelyre szállították.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Biztonságuk érdekében kérjük ne hagyják el otthonaikat vagy szállóhelyüket Szovátán, 22 óra után – ehhez hasonló RO-Alert üzeneteket kaphatnak a szovátaiak és a turisták, állítja az országos rendőrségi szakszervezet. A polgármester nyugalomra int.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
A kormány csütörtöki ülésén memorandumot fogadott el, amely lehetővé teszi, hogy a tanügyminisztérium személyzetet alkalmazzon 19 már elkészült, valamint további 4, hamarosan átadásra kerülő bölcsődében.
Egészen elképesztő tűzesetet rögzített egy térfigyelő kamera a Hunyad megyei Szászvárosban szerdán. A felvételek tanúsága szerint egy négyes Golfból szivárgott az üzemanyag, de a sofőr elindult vele, szikra keletkezett, és lángcsíkot hagyott maga után.
A kormány március végéig bemutatja a villamosenergia árának csökkentését célzó intézkedési tervét – jelentette ki Ilie Bolojan csütörtökön.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy a kormány elfogadta a sürgősségi rendeletet, amely alapján a földgáz árát jövő tavaszig a jelenlegi szinten tartják.
Bár szerdára várták, Hankó Balázs miniszter csütörtökön tudott hosszabb lélegzetvételű látogatást tenni Kézdivásárhelyre. És ha már jött, újfent nyilvánvalóvá tette: a székelyek változatlanul számíthatnak a magyar kormány támogatására.
szóljon hozzá!