
Fotó: Kovászna Megyei Környezetőrség
Az Olt-folyóban bukkantak egy medvetetemre hétfőn, a Kovászna Megyei Környezetőrséget a rendőrök értesítették.
2021. június 08., 11:302021. június 08., 11:30
2021. június 08., 12:152021. június 08., 12:15
Sepsibükszád környékén, az Olt-folyóban találtak egy medvetetemet – tájékoztatott kedden a Kovászna Megyei Környezetőrség. Az elpusztult nagyvadat állatorvos vizsgálta meg, és megállapította, hogy a medvét vonat gázolta el. A környezetőrség elrendelte a tetem elhamvasztását.
Az utóbbi években, mióta a medveállomány elszaporodott, és az állatok élelemkeresés céljából felkeresik az emberlakta településeket, Kovászna megyében megnőtt a vonat által elütött medvék száma is. Több ilyen eset történt Sepsibodokon, Mikóújfaluban és Csernátonban is – emlékeztet az Agerpres hírügynökség.
A hatóságok szerint Romániának van a legtöbb vadon élő medvéje Európában: az állomány 8000-re tehető, és ebből több mint 1500 példány Kovászna megye területén él.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
szóljon hozzá!