
„Fehéren” kell dolgozni és dolgoztatni. A törvény is ezt írja elő. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A feketemunka visszaszorítására törekszik a Kovászna megyei munkaügyi-felügyelőség: szerdán indítanak útjára egy augusztus végéig tartó kampányt, amely során a munkaadót és a munkavállalót is próbálják felvilágosítani, hogy milyen következményekkel, kockázatokkal jár a feketemunka.
2017. június 13., 20:282017. június 13., 20:28
2017. június 13., 20:302017. június 13., 20:30
Ördög Lajos, a felügyelőség vezetője portálunknak elmondta, igyekeznek mindenkit megszólítani – például az első találkozót a könyvelőkkel tartják, hiszen ők vannak a legnagyobb hatással a vállalkozókra.
A másik oldalon a legsérülékenyebb kategóriákat próbálják megszólítani:
A tájékoztatókon kiemelik, hogy a törvény előtt mind a két fél, tehát a munkaadó és a munkavállaló egyaránt felelős.
A főfelügyelő emlékeztetett, hogy amikor szigorították a jogszabályt, megemelték a bírságokat, akkor valamennyire visszaszorult a feketemunka, aztán a vállalkozók újra elkezdtek kockáztatni, és folyamatosan érnek tetten olyanokat, akik bejelentetlenül dolgoztatnak.
– részletezte Ördög Lajos. Elmondta,
„Háromszéken egy ekkora bírság kifizetése egy cég csődjét jelentheti. A munkaadóknak meg kell érteniük mekkora kockázatot vállalnak a feketemunkával” – hívta fel a figyelmet a a főfelügyelő.
Úgy tűnik azonban, hogy nem csak a munkáltatók a felelősek. Egy neve elhallgatását kérő vállalkozó arról számolt be, hogy folyamatosan kérésekkel bombázzák az alkalmazottai, hogy inkább adja nekik azt a pénzt, amit utánuk az államnak befizet.
– mondta a vendéglátóiparban vállalkozó üzletember.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében. A figyelmeztetés Hargita és Kovászna megye egyes vízgyűjtő területeit is érinti.
A kaláka megtartja, élteti és erősíti a közösségeket – vallják a X. Kaszáló Kaláka résztvevői. A háromnapos csíkszentkirályi eseménysorozat szombati programja hajnalban közös kaszálással indult Bakalján, mintegy ötven férfi csatlakozott.
A nagylaki határátkelő felé tartó autósoknak lassabb haladásra kell számítaniuk vasárnap éjszaka: öt túlméretes szállítmány közlekedik több nyugat-romániai útvonalon, amelyek rendőri felvezetéssel haladnak, így időszakos forgalmi fennakadások lehetne
Előzetes regisztrációhoz kötik idén is az Orbán Viktor tusványosi előadásán való részvételt – jelentették be a szervezők a rendezvény hivatalos közösségi oldalán.
Újabb elsőfokú viharriasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több régiójára.
A Prahova megyei rendőrség büntetőeljárást indított gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt a szombat délután a Bucsecs-hegységben, Bușteni környékén sziklamászás közben lezuhant négy hegymászó ügyében.
Elhunyt Szolnoki Péter Artisjus-díjas zenész, énekes, zeneszerző, hangszerelő, a Bon-Bon együttes énekese és fuvolistája. Halálhírét vasárnap a Bon-Bon együttes jelentette be a közösségi médiában.
Július közepén inkább egy szeptemberi hajnalra emlékeztetett az időjárás Székelyföldön. Csíkszeredában 5 Celsius-fok alatti hőmérsékletet mértek vasárnap hajnalban, amivel még az Omu-csúcsot is megelőzte a hidegversenyben.
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
szóljon hozzá!