
A rendőrség szerint minden erőszakos cselekmény elkövetőjét azonosították
Fotó: Pál Árpád
Január óta növekedett a közúti balesetek száma Háromszéken, minden más téren azonban csökkent a bűnözési ráta a megyében – derült ki többek között a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szerdai, féléves beszámolóján, Sepsiszentgyörgyön.
2017. augusztus 02., 17:462017. augusztus 02., 17:46
Eugen Palade megbízott rendőrparancsnok elmondta, az első hat hónapban prioritásként kezelték a lopások megelőzését és a családon belüli erőszak visszaszorítását, ám ez utóbbiról nem voltak adatai. Újságírói kérdésre erről a témáról csak annyit mondott, csak abban az esetben tudnak beavatkozni, ha szemtanú jelenti, hogy a családtagok bántalmazzák egymást.
Visszaesett a személy ellen elkövetett bűncselekmények száma is, ezen belül elsősorban tettlegesség, bántalmazás volt 9,1 százalékkal kevesebb.
Hat rablótámadás miatt indult vizsgálat, de három esetben kiderült, a gyanú nem volt megalapozott.
A parancsnok ugyanakkor rámutatott,
A gazdasági bűncselekmények száma 22 százalékkal csökkent, ezen belül az adócsalás 24 százalékkal, ennek ellenére 153 bírságot kiróttak, több mint félmillió lej értékben, csempészszeszt, cigarettát, ruhát, és elektronikai cikkeket koboztak el. Erdészeti vonalon hatszáz ellenőrzést végeztek, 163 erdészeti bűncselekmény, és 379 szabálysértés ügyében jártak el. A legtöbb bírság közlekedési téren volt,
Négyszáz járművezetői engedélyt függesztettek fel. Súlyos baleset 33 volt, néggyel több, mint az elmúlt év első felében, és heten veszítették életüket. A baleseteket elsősorban a gyorshajtás okozta.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
szóljon hozzá!