
Kié lesz az erdővagyon?
Fotó: Pinti Attila
A keddi, tizennyolcadik tárgyalási forduló után sem született érdemi döntés az ozsdolai Láros Közbirtokosság erdővagyonának visszaállamosításáért indított perben. Az alapfokú tárgyalás következő fordulóját július elejére tűzte ki a Kézdivásárhelyi Bíróság.
2022. május 04., 19:442022. május 04., 19:44
2022. május 04., 19:462022. május 04., 19:46
Lukács Attila, a közbirtokosság munkatársa lapunknak elmondta, abban bíznak, hamarosan számukra kedvezően lezárul az ügy, hiszen a per anyagilag érzékenyen érinti a közbirtokossági tagokat,
A keddi forduló volt a tizennyolcadik, és most sem született érdemi döntés, az ügyvédek a szakértői jelentéseket elemezték. A közbirtokosság ügyvédje nem találja a levéltárakban a bíróság által kért telekkönyvi bejegyzéseket,
– részletezte a visszásságokat Lukács Attila. Hozzátette, már az is előrelépés, hogy időben megkezdődött a tárgyalás, korábban mindig órákat késtek.
A pénzügyminisztérium négy évvel ezelőtt indított pert Ozsdola ellen, kérve a birtoklevél érvénytelenítését, arra hivatkozva, hogy a vagyont nem a kommunisták államosították, hanem a román állam már korábban kisajátította, és kárpótlást fizetett érte. A dokumentumok viszont azt igazolják, hogy a kisajátítást elkezdték ugyan, de nem fejezték be. A Láros az egyik legnagyobb háromszéki közbirtokosság, 986 tagja van,
A per miatt az erdőt kezelő cégnél 15 munkahely szűnt meg. Elemzők szerint az ozsdolai visszaállamosítási kísérlet az esetleges precedensjellege miatt aggasztó.
Románia már nem pusztán tranzitország a kábítószer-kereskedelemben, hanem egyre inkább célországgá és fogyasztói piaccá vált – derül ki a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) 2025-ös tevékenységi beszámolójából.
Március 16-áig várják a jelöléseket lakosságtól a város 2026-os Pro Urbe díjára Kézdivásárhelyen.
Az elmúlt napok szélsőséges időjárása 23 megyében, 172 településen és a fővárosban is jelentős károkat okozott, az időjárási helyzet ráadásul nem javul: az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb figyelmeztetést adott ki.
Tavaly a nyers adatok szerint 8 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában 2024-hez képest – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nem fognak csökkenni a katonai nyugdíjak, mint ahogyan a katonák fizetése és egyéb juttatásaik sem – jelentette ki szerda este Radu Miruță védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő részt vesz Washingtonban a Donald Trump amerikai elnök szevezte Béketanács első ülésén, csütörtökön. Románia megfigyelőként lesz jelen az egyeztetésen.
A fertőző felső légúti megbetegedések összesített száma is csökkent Hargita megyében, de ezen belül az influenzás esetek számában még egyértelműbb visszaesés tapasztalható. A szövődményes, azaz tüdőgyulladás-esetek száma viszont nőtt.
A központi állami intézmények személyi kiadásainak tízszázalékos csökkentését írja elő a közigazgatási reformról szóló sürgősségirendelet-tervezet, amelyet a koalíció által jóváhagyott formában bocsátott szerdán közvitára a fejlesztési minisztérium.
A lakossági földgáz végfelhasználói ára április elseje után nem fogja meghaladni a jelenlegi maximális szintet, mert a kormány egy új, átlátható árszabályozási rendszert vezet be – jelentette ki szerdán Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
1 hozzászólás