
Fotó: Pixabay
A közrend ellen vétők közül néhánynak fizetnie kell tetteiért: három nap alatt alkohol által felkoholt verekedő, a bujkáló elítélt és a mások munkájának eredményét meglovasító személyek is őrizetbe vagy előzetesbe kerültek Háromszéken.
2023. szeptember 13., 19:262023. szeptember 13., 19:26
2023. szeptember 14., 09:102023. szeptember 14., 09:10
Nem kocsmai, hanem kocsma – pontosabban a Sport utcai bár – előtti verekedéshez hívták ki a szentgyörgyi rendőröket vasárnap. A nyomozók szerint a tényállás a következő volt:
Mindketten őrizetbe kerültek 24 órára, majd fogvatartásukat 30 napra meghosszabbították. Közrend megzavarása és testi sértés miatt kezdeményeztek ellenük bűnügyi eljárást.
Szeptember 11-én mezei szarkák akadtak a rendőrség hálójába, miután arról értesítették őket, hogy egy szotyori (Sepsiszentgyörgyhöz tartozó falu) mezőgazdasági területről zöldségeket loptak. A rendőrök éjjel negyed kettőkör tartóztattak fel az úton egy autót, melyben három, 25 és 32 év közötti férfi ült. Mint kiderült,
A rendőrök ezúttal bevonták a jármű forgalmi engedélyét is. A tetemes mennyiségű, 2700 lej értékű terményt visszaadták a tulajdonosának, az elkövetők ellen pedig minősített lopás címén indult eljárás.
Másnap is kapásuk volt a rendőröknek: Baróton egy 46 éves, 2 év és 6 hónapos letöltendő börtönre ítélt egyént azonosítottak, akit a megyei rendőrségre kísértek, majd a formaságok elintézése után a börtönbe szállítottak.
Vége a téli vakációnak, csütörtökön visszatérnek az iskolapadokba a gyerekek.
Közúti balesethez riasztották a szászrégeni tűzoltóság egységeit Beresztelkére. A 16-os országúton felborult egy személygépkocsi, amelyből három személyt kellett kiszabadítsanak a mentőegységek.
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán Madéfalván, a tragikus történelmi esemény 262-ik évfordulóján. Mint elhangzott: a nagyhatalmi kegyetlenség akkori elrettentő példája a mai háborús eseményekben is tetten érhető.
Idén is a csíkszentsimoni fúvósok indítják az új évet Csíkszeredában. Szombaton 19 órától a Szakszervezetek Művelődési Házában kerül sor a hagyományos csíkszeredai újévi koncertre, amely ezúttal rendhagyó, látványos showműsorral várja a közönséget.
Elindult a legújabb LEGO Ideas Review, ahol rajongói legószettekről döntenek, hogy melyek lehetnek gyártásra alkalmasak. Köztük van a Lego-székelykapu is.
A Harvíz Rt. tájékoztatása szerint szerdán 16 óráig csőtörés javítása miatt ideiglenesen szünetel a vízszolgáltatás Székelyudvarhely több utcájában.
A petrozsényi Adrian Ahrițculesei megmászta Antarktisz legmagasabb csúcsát, a 4892 méter magas Vinson-hegyet az úgynevezett Hét csúcs kihívás keretében, amelyben a világ hét legmagasabb csúcsát kell meghódítani – jelentette be Adrian Ștefan Jurca.
Románia Ukrajna biztonságával kapcsolatos kötelezettségvállalásait a parlament fogja jóváhagyni, hogy ezek ne puszta politikai szándéknyilatkozatok maradjanak – jelentette ki kedd este Nicușor Dan.
Az elmúlt 24 órában 81 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 83 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szerdán a Salvamont.
Rongálással zárult a múlt év és azzal indult az idei is Szászrégenben: egy fiatal férfi festékszóróval fújta össze a mozi épületét. Az esetről a város polgármestere számolt be, a térfigyelő kamerák felvételei alapján az elkövetőt már azonosították.
szóljon hozzá!