
Fotó: Pixabay
A közrend ellen vétők közül néhánynak fizetnie kell tetteiért: három nap alatt alkohol által felkoholt verekedő, a bujkáló elítélt és a mások munkájának eredményét meglovasító személyek is őrizetbe vagy előzetesbe kerültek Háromszéken.
2023. szeptember 13., 19:262023. szeptember 13., 19:26
2023. szeptember 14., 09:102023. szeptember 14., 09:10
Nem kocsmai, hanem kocsma – pontosabban a Sport utcai bár – előtti verekedéshez hívták ki a szentgyörgyi rendőröket vasárnap. A nyomozók szerint a tényállás a következő volt:
Mindketten őrizetbe kerültek 24 órára, majd fogvatartásukat 30 napra meghosszabbították. Közrend megzavarása és testi sértés miatt kezdeményeztek ellenük bűnügyi eljárást.
Szeptember 11-én mezei szarkák akadtak a rendőrség hálójába, miután arról értesítették őket, hogy egy szotyori (Sepsiszentgyörgyhöz tartozó falu) mezőgazdasági területről zöldségeket loptak. A rendőrök éjjel negyed kettőkör tartóztattak fel az úton egy autót, melyben három, 25 és 32 év közötti férfi ült. Mint kiderült,
A rendőrök ezúttal bevonták a jármű forgalmi engedélyét is. A tetemes mennyiségű, 2700 lej értékű terményt visszaadták a tulajdonosának, az elkövetők ellen pedig minősített lopás címén indult eljárás.
Másnap is kapásuk volt a rendőröknek: Baróton egy 46 éves, 2 év és 6 hónapos letöltendő börtönre ítélt egyént azonosítottak, akit a megyei rendőrségre kísértek, majd a formaságok elintézése után a börtönbe szállítottak.
Két esetkocsival szálltak ki a tűzoltók pénteken este Szászrégenben egy kigyúlt faanyag-szárítóhoz.
Hiányos tollazattal került a marosvásárhelyi Milvus Csoport rehabilitációs központjába egy kis tengelic, két hónapra van szüksége, amíg felépül. A madarat ragasztócsapdával fogták be.
Székelykeresztúri cégeknél vizsgálódtak a rendőrök és erdészek, jelentős pénzbírságot róttak ki és faanyagot is elkoboztak.
Marosvásárhelyen vasárnap 832-en fognak vizsgázni az egészségügyi minisztérium által kiírt rezidens orvosi helyekre.
Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a 2 éves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.
A Román Nemzeti Bank (BNR) a korábbi 8,8 százalékról 9,6 százalékra módosította a 2025 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2026 végére pedig a korábbi 3 százalék helyett 3,7 százalékos inflációra számít – nyilatkozta pénteken Mugur Isărescu.
Ismét Csíkszeredában mérték az ország leghidegebb hajnali értékét, de fagypont alá kúszott a hőmérő mutatója Székelyföld más településein is.
A bukaresti rendőrség tájékoztatása szerint egy mélyaltatásos beavatkozás közben a gyermeknek leállt a szívműködése és a légzése és nem tudták újraéleszteni.
Nem sikerült közös nevezőre jutni a bírói és ügyészi különnyugdíjak reformjáról a Cotroceni-palotában zajlott szerdai tárgyalásokon – közölte csütörtök este Ilie Bolojan.
A kormány jövő héten közvitára bocsátja a közigazgatási reform tervezetét – jelentette ki csütörtök este a miniszterelnök.
szóljon hozzá!