Március 21-e nem csak a csillagászati tavasz kezdetét jelenti, hanem a Down-szindrómások világnapja is.
2022. március 21., 15:282022. március 21., 15:28
2022. március 21., 15:292022. március 21., 15:29
Énekkel, tánccal köszöntötték a Pro Down Alapítvány tagjait a kisdiákok
Fotó: Erdély Bálint Előd
Március 21-e nem csak a csillagászati tavasz kezdetét jelenti, hanem a Down-szindrómások világnapja is.
2022. március 21., 15:282022. március 21., 15:28
2022. március 21., 15:292022. március 21., 15:29
Udvarhelyszéken tizenkét Down-szindrómás személyt tartanak számon jelenleg, tudtuk meg Veress Anikótól, a Pro Down Alapítvány vezetőjétől. Őket fogadták rövid énekből, táncból összeállított villámcsődülettel a Benedek Elek Pedagógiai Középiskola harmadikosai hétfőn, a Down-szindróma világnapján. A gyermekcsoport tagjai 21 zászlócskával üdvözölték nézőiket, továbbá a kezükre felemás színű zoknikat húztak.
– tette hozzá Veress Anikó.
Szintén hétfőn a Tomcsa Sándor Színház ingyenes bábelőadásra látja vendégül a Down-szindrómás gyerekeket, felnőtteket és azok családjait: Az öreg király hagyatéka című bábelőadással kedveskednek nekik 17 órától.
A világnapról
A dátumválasztás nem esetleges: a Down-szindróma kialakulását a 21-es szindróma triplázódása okozza, ezért esett a választás az év 3. hónapjának 21. napjára, tudtuk meg továbbá Veress Anikótól. Az első világnapot 2006-ban Svájcban tartották meg, majd 2012-től lett hivatalos ünnepi dátum világszerte.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Csütörtökön érkezik a diákok első ösztöndíja az idei tanévben, ezúttal szeptemberre és októberre is egyszerre utalják a pénzt. Székelyföldön mintegy százezer diák jogosult valamelyik ösztöndíjra, köztük mintegy ötven kiskorú, iskolába járó édesanya.
A bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit szabályozó új törvénytervezet a korábbi 10 év helyett 15 éves átmeneti időszakot szab meg a nyugdíjkorhatár 65 évre növelésére.
Katona Lórántot, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség igazgatóhelyettesét bízta meg a Szakács-Paál István polgármester, hogy ideiglenesen vezesse az egységet, miután egy bírósági ügy miatt felfüggesztette tisztségéből László Szabolcs igazgatót.
Ittasan veztett egy marosludasi férfi, aki – miután a rendőrök megállították –, megpróbálta megvesztegetni őket.
Magyar és román paleontológusok példa nélküli koncentrációjú leletet találtak a Hátszegi-medence nyugati felében, a lelőhelyen négyzetméterenként több mint száz gerincesmaradványt fedeztek fel.
Másfél év alatt megépült a szerdán délután felavatott, hetven gyerek befogadására alkalmas bölcsőde Székelyszentléleken. Az átadáson elhangzott: bíznak benne, hogy legkésőbb a következő tanévtől már fogadhatják ott a kicsiket.
A 2022-ben közberuházásokra felvett 100 millió lejes kölcsönét újabb 10 millió lejjel növelte meg a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, mert mindent egyszerre szeretnének elvégezni: az iskolák nagy többsége teljes átalakuláson esik át.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) egyetért a központi közigazgatás tevékenységének hatékonyabbá tételével, a fizetések csökkentését azonban nem támogatja – jelentette ki Sorin Grindeanu PSD-elnök.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ javaslatot tett arra, hogy a tanügyre ne vonatkozzon a személyi kiadások 10 százalékos csökkentése, amelyet a közigazgatási reformról szóló tervezet ír majd elő.
Dragoș Pîslaru szerint nem biztos, hogy az Európai Bizottság (EB) teljesítettnek fogja tekinteni a bírói és ügyészi különnyugdíjakkal kapcsolatos PNRR-mérföldkövet, ha a kormány csak a tervezetet tudja felmutatni a november 28-i határidőig.
szóljon hozzá!