
Több tételes a tanár büntetése, de legalább taníthat. Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Lezárult a fegyelmi eljárás a torjai Kicsi Antal Általános Iskola történelemtanárának ügyében, a bizottság a diákja bántalmazásában vétkesnek találta a pedagógust.
2022. október 25., 17:052022. október 25., 17:05
A fegyelmi bizottság döntéséről Kiss Imre Kovászna megyei főtanfelügyelő lapcsaládunknak elmondta: a bizottság tagjai a kivizsgálás során beszéltek az érintettekkel, diákokkal, tanárokkal, szülőkkel, a pedagógust vétkesnek találták, megírták a jegyzőkönyvet és ezt az iskola vezetőtanácsa elé terjesztették, ennek volt a hatásköre eldönteni, hogy melyiket alkalmazza a tanügyi törvény által előírt szankciók közül.

Diákok bántalmazása miatt indult eljárás egy tanár ellen Kovászna megyében, a gyanú szerint a férfi tanítási időben több diákot is megütött az oktatási intézmény tanulói közül.
Végül úgy döntöttek, hogy a tanár
A legsúlyosabb büntetés az lett volna, ha fegyelmi okokból felbontják a munkaszerződését, de ez nem történt meg, a pedagógus így tovább taníthat.
A tanfelügyelőség nem bírálhatja felül és nem is értékeli a vezetőtanács döntését, ezt csak abban az esetben tehetné, ha az érintett fellebbez, de ez nem történt meg.
A torjai iskola történelemtanára ellen egyébként az ügyészség is vizsgálódik, azzal gyanúsítják, hogy több diákját bántalmazta.
Az ügy megosztja Torja lakóit,
Az agressziót nem tagadják, ám a védelmezői szerint köztiszteletnek örvend a faluban, így nem kellene derékba törni a pályafutását, ezért élőláncot is vontak az iskola köré és aláírást is gyűjtöttek a védelmében.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?
Változékony, gyakran szeszélyes időjárásra számíthatunk Székelyföldön a következő két hétben – derül ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből. Az ortodox húsvét idején csapadékos idő ígérkezik a térségben is.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Egy lakóház melléképületében csaptak fel a lángok hétfőn délután Székelyhodoson, a tüzet már eloltották a lakók, amire a tűzoltók a helyszínre érkeztek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
szóljon hozzá!