
Fotó: Illyefalva község Facebook-oldala
Lángra kapott a tarló hétfőn az Illyefalva községhez tartozó Aldoboly közelében, a házak is veszélybe kerültek.
2022. március 21., 15:342022. március 21., 15:34
2022. március 22., 18:242022. március 22., 18:24
A község Facebook-oldalán hétfőn délelőtt tették közzé a felhívást, kérve a közösség tagjait, segítsenek tüzet oltani.
– írták a közösségi oldalon.
Végül a hivatásos és az önkéntes tűzoltók közösen fékezték meg a tüzet, mintegy tíz hektáron égett a tarló. A tűzoltók egyébként felelősségteljes magatartásra kérnek mindenkit, hiszen csak Kovászna megyében az elmúlt hétvégén 12 tarlótüzet kellett eloltaniuk, összesen 32 hektár területet érintettek a lángok. Egyik tűzben a közelben parkoló teherautó is kigyulladt.
Fotó: Illyefalva község Facebook-oldala
Az esetek többségében nagy volt a kockázat, hogy tetemes anyagi kár keletkezik, vagy valaki megsérül, mert a tüzek lakóházak, utak, erdők közelében gyúltak meg, tájékoztatnak a háromszéki tűzoltók.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!