
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
A Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi fiókszervezete a véradók segítségét kéri, ugyanis egyik önkéntese fontos műtét előtt áll.
2023. január 12., 12:062023. január 12., 12:06
2023. január 12., 12:222023. január 12., 12:22
Gál Eszter, a segélyszolgálat sepsiszentgyörgyi önkéntese jelenleg a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház ortopédiaosztályán fekszik,
Az Aldobolynál történt közúti balesetben két személygépkocsi ütközött, többen megsérültek, három személyt a roncsok közül kellett kimenteni. A legsúlyosabb sérültet, a 45 éves sofőrt helikopter szállította Brassóba, ő sincs életveszélyben.
A másik autóban utazott Gál Eszter a férjével, hároméves fiával és 14, illetve 16 éves lányaival. A 43 éves asszonyt és családját a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórházba szállították ellátásra. A gyerekeket nem kellett bent tartani, és tegnap a családfő is elhagyhatta az egészségügyi intézményt.
Vércsoporttól függetlenül bárki adhat vért, mindössze csak jelezni kell, hogy Gál Eszternek szánják, akit a Kovászna megyei sürgősségi kórházban, az ortopédián kezelnek.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
Az év első öt hónapjában tovább mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom Romániában az előző év azonos időszakához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Idén immár negyedik alkalommal végeztek szívtranszplantációt Marosvásárhelyen, egy 45 éves nőnek adva új esélyt az életre. A donor egy 38 éves nő volt, a szervet Jászvásárról hozták helikopterrel.
Az idei első negyedévben 14,679 millió utas vette igénybe a vasúti személyszállítást Romániában, 8,8 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonosa időszakában – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A fekete-tengeri földgáz kitermelése történelmi lehetőséget jelent Romániának, de a valódi stratégiai érték nem magában az energiahordozóban, hanem a kitermeléséből származó bevételek felhasználásában rejlik – véli a szakértő.
A múlt év végén 6 477 997 aktív egyéni munkaszerződés szerepelt a ReGes/Revisal elektronikus nyilvántartási rendszerben, 249 374-gyel kevesebb, mint egy évvel korábban – derül ki a munkaügyi minisztérium statisztikáiból.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona május végén 227,5 milliárd lej volt, 37 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Tavaly országos szinten 40 ezer hektárral nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában az előző évhez képest, és elérte a 8,214 millió hektárt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adataiból.
A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.
Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
szóljon hozzá!