
Véget vetettek az eszem-iszomoknak a rendőrök. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Átfogó ellenőrzés keretében több erdővidéki magánrendezvényen bírságoltak vasárnap a háromszéki rendőrök.
2021. március 29., 14:122021. március 29., 14:12
Baróton és Nagybaconban öt rendezvényről küldtek haza több száz résztvevőt, a mulatságok szervezőit megbírságolták.
Egy nagybaconi vendéglő egyik termében mintegy harminc fő részvételéven zajlott magánrendezvény, a másik teremben mintegy száz személy gyűlt össze. Szintén Nagybaconban egy másik vendéglátó egységben hatvan meghívott vett részt egy rendezvényen. Baróton szintén egy vendéglőben szerveztek két ünnepi eseményt, összesen mintegy 110 meghívottal.
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a rendezvényeken ételt szolgáltak fel,
A rendőrség emlékeztet, hogy minden magánrendezvény – példaként említik az esküvőket, keresztelőket, ünnepi vacsorákat – szervezése tilos a járványügyi korlátozások miatt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint február időjárása jelentős hőmérsékleti kontrasztokat hozhat: a hónap egyes időszakaiban a januárihoz hasonló hideg, máskor pedig tavaszias meleg is előfordulhat.
Büntetőeljárást indított a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, miután alapos a gyanú, hogy szándékosan megrongálták a megyei tanács egyik szolgálati járművét. Az ügyre egy rutinszerű szervizelés során derült fény.
Csütörtökön dönt a marosvásárhelyi önkormányzat a 2026-os évre vonatkozó adókedvezmények összegeiről. A szociális szolgáltatók, háborús veteránok, műemlék-tulajdonosok és a saját költségen hőszigetelő lakók jelentős összegeket spórolhatnak meg.
Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.
Súlyos tanúvallomás látott napvilágot a PAOK-szurkolókat szállító kisbusz romániai balesete után. A görög ERTnews beszámolója szerint Dimitris Koukoulas orvos arról számolt be, hogy az egyik túlélő szerint műszaki probléma léphetett fel a járműnél.
Feszült hangulatú megmozdulást tartottak Csíkszeredában az adóemelések miatt elégedetlen polgárok. Az ötven fős tömeg a Mikó-vártól a városháza ideiglenes székhelyéig vonult, ahol Bors Béla alpolgármester próbálta higgadtan kezelni az indulatokat.
Hat megye tizenhét településén volt szükség az elmúlt 24 órában a tűzoltók közbelépésére a heves esőzések okozta károk miatt – közölte szerdán a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) csak abban az esetben támogatja a parlamentben a kormány költségcsökkentő, közigazgatást érintő csomagját, ha azzal egyszerre a szociáldemokraták által javasolt gazdaságélénkítő intézkedéseket is előterjesztik.
Görög szurkolók százai érkeztek kedden este a Temes megyei Lugosra, hogy megnézzék a baleset helyszínét, ahol hét szurkolótársuk vesztette életét, hárman pedig megsérültek. A temesvári megyei kórházba is ellátogattak, ahol a sérülteket ápolják.
Ilie Bolojan kormányfő kedd este részvétét fejezte ki a Temes megyei közúti balesetben meghalt hét görög fiatal családjának.
szóljon hozzá!