
Vékony hóréteg képződött szerda reggel a Madarasi Hargitán. Az 1700 méteres magasság fölötti területeken továbbra sem kizárt a havazás, és az ország teljes területén szokatlan hidegre lehet számítani csütörtökön és pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat szerint.
2021. szeptember 22., 12:222021. szeptember 22., 12:22
A Madarasi Hargitán már fehéredik a táj, és nem csupán a hóharmattól, ugyanis vékony hóréteg fedi a hegytetőt. Ahogy a Súgó Panzió webkamerájának felvételén is látszott, szerda reggel a tájat a köd és a vékony hóréteg uralta.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) tájékoztatása szerint csütörtökig a hegyekben, illetve az 1700 méteres magasság fölött havas esőre és havazásra lehet számítani. A szokatlan hideg és a szeles idő csütörtökön és pénteken is jellemző lesz az ország nagy részén – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.
Hernádról egy kilencfős társaság érkezett szombaton Hargitafürdőre, hogy a helyi és környékbeli csapatokkal együtt megkergüljenek Székelyföld legvidámabb, téli szezont záró eseményén. Az idei Kerge Olimpiára hat „járművet” neveztek.
A Román Rendőrség szállítási felügyelőségének munkatársai a hét elején a vasútállomásokon és személyszállító vonatokon végzett országos szintű ellenőrzéseken több mint 613 ezer lejre bírságoltak.
A március 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 3079 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Több mint száz pisztolyt, több mint 130 tárat és több tízezer cigarettát találtak egy Németországba tartó török teherautóban a román határrendészek.
Jóváhagyta az országos pártlistás szavazólapok mintáit a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) pénteki ülésén. Az NVB kétfajta szavazólapot hagyott jóvá: az egyik a magyarországi szavazásra, a másik a levélben szavazásra készül.
Lakástűzhöz riasztották a tűzoltókat a Maroshévízhez közeli Nyágra (Neagra) településen. A mentőegység két személyt látott el a helyszínen, de egyikük sem igényelt kórházi ellátást.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy férfit, aki a gyanú szerint ingatlanügynöknek adta ki magát, és egy tranzakció ürügyén, amikor az összeget ellenőrizték, 128 ezer eurónyi valódi pénzt cserélt ki játékpénzre.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
1 hozzászólás