
Fotó: Tega Rt.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
2024. november 16., 11:522024. november 16., 11:52
2024. november 16., 11:532024. november 16., 11:53
A hulladékválogató-sor elején olyan gép van elhelyezve, amely ütést mér a beérkező zsákokra: ennél a folyamatnál adódott november 8-án a probléma, ugyanis valaki gombaölőt tartalmazó fehér műanyag palackokat dobott a szelektív hulladékba.
A vegyszeres PET-ből az ütés hatására a gombairtó szer a levegőbe került, az épületből pedig 15 óra körül mindenkit evakuálni kellett:
– tájékoztatta szerkesztőségünket közleményében a Tega.
A köztisztasági vállat elsősorban a mezőgazdasággal foglalkozókban szeretné tudatosítani, hogy
ezért a növényvédő szereket árusító üzleteket törvény kötelezi arra, hogy a vegyszeres PET-palackokat visszavegyék a gazdáktól.
Fotó: Tega Rt.
Máthé László, a TEGA Rt. vezetője szerint nem valószínű, hogy valaki rosszhiszeműen kockára tette volna a hulladékfeldolgozó személyzetének egészségét. Vélhetően az illető azért dobta a hét palackot a szelektív hulladékba, mert odavalónak gondolta. Azonban az igazgató a jövőben fokozott odafigyelést kér a vegyszeres palackok felhasználás utáni kezelésére vonatkozóan.
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
1 hozzászólás