
A tóalap szinte teljesen le van szigetelve, hogy a víz ne szivároghasson el, mint korábban
Fotó: Bodor Tünde
A sepsiszentgyörgyi állomási tónál a majdani szigeten megkezdődtek a kávézó építési munkálatai. A szabadidős övezet újjáépítésének befejezésére kitűzött határidő: augusztus vége.
2024. július 23., 16:212024. július 23., 16:21
Jelenleg az épület alapjának kiöntése zajlik, a 31 férőhelyes teraszos létesítmény panorámás kilátást biztosít a tóra, ahol majd csónakázni is lehet – adta hírül Antal Árpád polgármester közösségi oldalán.
A tóalap körben szinte teljesen le van szigetelve, egy kis részén meghagytak egy utat a teherautóknak, amelyek áthordják a szigetre az építőanyagot – tájékoztatott Tóth-Birtan Csaba alpolgármester. Azután
A kis sziget hosszú időn át akadályt jelentett a tó 2021-ben megkezdődött rehabilitációja tekintetében, mert tulajdonosaival sokáig nem tudtak megegyezni az adásvételről, végül 2022 májusában a város megkötötte az üzletet és birtokosa lett a kis szigetnek, melyen régen is közkedvelt cukrászda működött.
Zajlik a szigeten épülő kis kávézó alapjának kiöntése
Fotó: Bodor Tünde
A megvalósíthatósági tanulmányba foglaltak szerint most egy 160 négyzetméteres, tájba illő kis faépítmény épül.
A szabadidős övezet újjáépítésének befejezésére kitűzött határidő augusztus vége, ezen csak az előre nem látható tényezők vagy a rossz időjárás módosíthatnak.
Szerdán, az óév utolsó napján 267 sofőr jogosítványát és 161 gépjármű forgalmi engedélyét vonták be a rendőrök.
Nagyméretű lavina következett be pénteken a Fogarasi-havasokban a Bîlea-tó környékén, a természeti jelenséget kiváltó két síelőnek sikerült épségben megmenekülni – tájékoztattak a Szeben megyei Salvamont képviselői.
Többletadót kell fizetniük Sepsiszentgyörgyön azoknak a tulajdonosoknak, akik elhanyagolt, rossz állapotú ingatlanokkal rendelkeznek. A lepusztult épületekért a jövő évi ingatlanadó négy-ötszörösét kell kifizetni.
Csapadékra és szélre, hegyvidéken pedig hóviharra, újabb hóréteg kialakulására vonatkozó figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az első- és másodfokú riasztások szombat estig érvényesek.
Megkésve ugyan, de több Hargita megyei sípályát is megnyitottak, és szombattól újabb helyeken lehet majd szánkózni, siklani. Érdemes kihasználni a szabadnapokat és legalább egy nagy sétát tenni a szép havas tájakon.
A Kovászna megyei Bodzafordulón volt a leghidegebb péntekre virradóan, az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint mínusz 14,4 fokig esett vissza a hőmérséklet.
Az előző héthez képest egyértelműen nőtt az influenzás megbetegedések száma Hargita megye tisztifőorvosa szerint, aki azt is elmondta, ezt miért nem tükrözi a légúti megbetegedések számát összegző heti feljegyzés.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
szóljon hozzá!