
A munka ütemterv szerint halad, augusztusra kész lehet a terelőút
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Jó tempóban haladnak a munkálatok, a háromszéki megyeközpontot elkerülő út nyolcvan százalékban már elkészült. Jelenleg a felüljárókon dolgoznak, de a körforgalmak építése is a végéhez közeledik.
2024. július 09., 19:242024. július 09., 19:24
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat tájékoztatása szerint az elkerülő út mindhárom felüljáróján látványosan haladnak a munkálatokkal. Az Olt folyó feletti hídon megtörtént a betonozás, ezután aszfaltozhatnak, az ipari park melletti felüljárón pedig elhelyezték a betonlapokat, itt betonozásra készülnek.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
A Kilyén felőli részen az előregyártott betonelemek elhelyezése zajlik, de folyamatban van a négy körforgalom építése is.
A 350 millió lejes költségvetésű elkerülő út az E578-as útból Szotyornál ágazik le, kikerüli Szotyort, Kilyént és Sepsiszentgyörgyöt, majd a háromszéki megyeközpont után a Sepsi Aréna környékén csatlakozik vissza a Csíkszereda felé vezető európai útba. Az út részét képezi négy körforgalom és három felüljáró is.
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Továbbá az illyefalvi letérő közelében létrehoznak mellékhelyiségekkel ellátott pihenőhelyet is, az itt kiépített parkolókban egyenként huszonöt személyautónak és tizenhat teherautónak lesz majd hely, ugyanakkor útkarbantartó pont is épül. Az út átadása után az elképzelések szerint a városba havonta behajtó félmillió autó 20 százalékát fogja „elterelni”, könnyítve a településen belüli forgalmon.
Autóbaleset következtében dőlt ki Csíkpálfalva határában vasárnapra virradóra az útszéli kereszfa, és nem rongálás történt – jelezte portálunknak Petres Attila, a település alpolgármestere.
A sepsiszentgyörgyi Turulmadár Egyesület szárnya alatt tevékenykedő fiatalok két újabb projekt keretében tanultak a világról és önmagukról: a tanulás nem volt kötelező, nem volt unalmas, egy kicsit vagy annál is jobban benne voltak ők is.
A legfelsőbb bíróság kedden elutasította Vlad Pascu rendkívüli jogorvoslati kérelmét, így a drogos állapotban két fiatalt halálra gázoló fiatalembernek a Konstanca megyei ítélőtábla ítéletének megfelelően 10 évet kell börtönben töltenie.
Az ínyencek számára is érdekfeszítőnek ígérkező bemutatót hoz tető alá szerda délután Hegedűs Ferenc a kézdivásárhelyi Kosztándi Képtárban. Sepsiszéki Nagy Balázs saját, Csinódon készített sajtjait hozza el magával, és meg is kóstoltatja a közönséggel.
Kigyulladt egy autó hétfő este a kézdivásárhelyi Penny áruház parkolójában, fennállt a veszélye annak is, hogy egy közelben parkoló furgonra átterjed a tűz.
Ködriasztás van érvényben Hargita megye több településén az esti órákban. Az útra indulóknak ajánlott a fokozott óvatosság.
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Kónya Ádám Művelődési Ház szilveszteri utcabálra hívja a város lakóit a főtérre. Az újévet a főtéren Baricz Gergő koncertje izzítja be.
Ha lesz is béke Ukrajnában, Oroszország továbbra is állandó fenyegetést jelent majd – jelentette ki Nicușor Dan kedden Helsinkiben, az Európai Unió keleti szárnyának csúcstalálkozója utáni közös sajtótájékoztatón.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bejelentette, hogy 24 órára őrizetbe vette Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi miniszter, akit vesztegetésben való bűnsegédlettel gyanúsítanak.
Jelentős korszerűsítésen esett át az elmúlt egy évben a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház patológiai laboratóriuma. A fejlesztésnek kulcsfontosságú szerepe van a különböző betegségek, különösen az onkológiai diagnózis felállításban.
szóljon hozzá!