
Ugron Attila tüzes show közben
Fotó: Erdélyi Lovaskaszkadőr Egyesület/Veres Katalin
Miközben péntektől vasárnapig Oltszemen zajlik a 6. országos és nemzetközi kettesfogathajtó bajnokság, Kovászna megye másik részén sem unatkoznak a lovak szerelmesei. A Kézdivásárhelyhez tartozó Nyujtódon ugyanis az Erdélyi Lovaskaszkadőr Egyesület ugyancsak hatodik alkalommal szervezi meg a Háromszéki Lovasnapokat.
2024. augusztus 02., 14:072024. augusztus 02., 14:07
A két napra felosztott rendezvényt szombaton délben nyitják meg egy hathektáros, elkerített birtokon, és nyomban el is kezdődnek a IX. Székelyföldi Díjugrató Regionális Bajnokság 5. fordulójának küzdelmei. Ennek díjátadóját a 17.50-re időzített, a Kézdiszéki Huszár Hagyományőrző Egyesület közreműködésével megejtett ünnepélyes zászlófelvonás után tartják – tájékoztatott Ugron Attila, az Erdélyi Lovaskaszkadőr Egyesület elnöke, a rendezvény mozgatórúgója.
Erre egyébként egészen szombatig lehet nevezni lovas témájú, saját készítésű felvételekkel. A rendezvény szombat esti programjában lovas birkózás (erre szintén a helyszínen lehet jelentkezni), lovaskaszkadőr-produkció, valamint tábortűz és utcabál szerepel.
A Kassai-lovasíjászok idén is megcsillogtatják tudásukat
Fotó: Erdélyi Lovaskaszkadőr Egyesület/Veres Katalin
Vasárnap a 10 órakor kezdődő, egyórás szentmise után rajtolnak a gyorsasági lóverseny előfutamai; ebben a versenyszámban 18.20-ra van időzítve a döntő, illetve nyomban utána a díjátadó. A munkalovak versenyére, amely több kategóriában zajlik, egyes és kettes fogatokkal lehet nevezni akár a helyszínen is, a lényegi részét pedig rönkhúzás képezi.
A Toldi-erőpróbán bárki versenybe szállhat erejében, ügyességében és gyorsaságában bízva,
Mindeközben Voiculescu Kriszta kutyás bemutatót tart, a Kassai-lovasíjászok Erdélyi Csapata is megcsillogtatja tudását, és természetesen zárásként a szervező egyesület kaszkadőr-show-ja sem maradhat el. A programot gyermekfoglalkozások, hagyományostermék-vásár és „kulináris élvezetek” színesítik.
A lovas kaszkadőrök 2016 óta mintegy kétszáz fellépést tudnak maguk mögött
Fotó: Erdélyi Lovaskaszkadőr Egyesület/Veres Katalin
Az Erdélyi Lovaskaszkadőr Egyesületet 2016-ban alapította Ugron Attila, azóta mintegy kétszáz fellépést tudnak maguk mögött. A lovas napok szervezése, illetve a szereplések mellett ezen a nyáron is 80–100 gyereket táboroztatnak, természetesen lovaglással egybekötve. Az előző évek tapasztalatai alapján a hétvégi rendezvényen több mint ezer látogatóra számítanak.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
Amatőr előadó- és alkotóművészek állnak közönség elé a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központban június 6-án, szombaton. Tehetségüket ezúttal elismert szakemberek előtt is bemutathatják.
Ilie Bolojan szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fogja akadályoztatni az előrehozott választások kiírását, ha ilyen helyzet állna elő.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
szóljon hozzá!