
Archív
Fotó: Baricz Tamás Imola
Július 12–20. között várja a felvételizőket a Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) gyergyószentmiklósi kihelyezett tagozata. Noha a felvételi és beiratkozás online formában is megoldható, a kihelyezett tagozat igazgatója arra kéri a jelentkezőket, hogy használják ki a személyes iratkozás lehetőségét is.
2021. július 05., 18:122021. július 05., 18:12
2021. július 05., 18:252021. július 05., 18:25
A gyergyószentmiklósi kihelyezett tagozat a Babeş–Bolyai Tudományegyetem első kihelyezett főiskolájaként 1997-ben alakult, működését az egyetem földrajz kara támogatja. A 2021–2022-es tanév kapcsán a felvételi részleteiről Dombay István igazgató tájékoztatott.
A következő tanévre az idegenforgalom–földrajz alapképzésen, magyar tagozaton 15 ingyenes és 35 tandíjas helyet hirdet az intézmény, román tagozaton pedig 7 ingyenes és 18 tandíjast. A felvételi és beiratkozás július 12. és 20. között zajlik, munkanapokon reggel 9 és 13 óra között. A felvételihez szükséges a jelentkező érettségi diplomája és egy szándéknyilatkozat kitöltése, amelyet a tanintézmény honlapjáról lehet letölteni.
Az ökoturizmus és fenntartható fejlesztés mesteri képzésen csak magyar nyelven hirdetnek felvételit, 26 ingyenes és 24 tandíjas helyre lehet jelentkezni. A felvételi itt július 12–19. között zajlik, július 20-án reggel 9 órától egy online interjún vesznek részt a jelentkezők. Az eredményhirdetés alap- és mesterképzésen is július 22-én lesz, a helyek elfoglalása pedig július 23–26. között történik.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
Legalább 32 ember meghalt, mintegy 700-an pedig megsérültek azt követően, hogy szerdán két rendkívül erős földrengés rázta meg Venezuelát. A rengések jelentős pusztítást okoztak, a hatóságok szerint az áldozatok száma drasztikusan emelkedni fog.
Operettekkel, óratorony koncerttel kezdődnek csütörtökön a 29. Marosvásárhelyi Napok, amely vasárnapig számos érdekes programot kínál az érdeklődőknek. Forgalomkorlátozásra is számítani kell a rendezvény miatt.
szóljon hozzá!