
A klub tagjai legutóbb Zágrábban bocsátották közszemlére munkáikat
Fotó: Vadon Egyesület
A Vadon Egyesület a sepsiszentgyörgyi Erzsébet park felső sétányára várja az természetfotók iránt érdeklődőket április 24-én, szerdán 18 órakor. Ekkor nyitják meg ugyanis a Transnatura Természetfotó Klub Varázslatos természet című kiállítását.
2024. április 23., 20:502024. április 23., 20:50
A tárlat tizenöt klubtag természetfotóit bocsátja közszemlére, amelyek nemcsak a vadak izgalmas világába engednek betekintést, hanem a bennünket körülölelő tájat is sajátos, de ugyanakkor elbűvölően ábrázolják.
A kiállítást Munzlinger Attila gyergyószárhegyi asztrofotós nyitja meg, az esemény házigazdája Demeter János, a Vadon Egyesület elnöke.
A mostani kiállítók – Babos Attila, Barabás Imola, Csákány László, Demeter János, Dóczé Kristóf Márk, Huszár Szilamér, Magdó István, Mihály Aba Márk, Moldován Mihály, Péter Levente, Sólyom Ernő, Szmolka Péter, Sztojka Csaba, Tóth Piró és Udvardi Jenő – legutóbb január 30-án, a Zágrábi Fotóklub Galériájában nyújtottak ízelítőt munkásságukból Életképek című tárlatukkal.
Románia egyik legnagyobb turisztikai beruházásaként mutatták be a DraculaLandet, egy Bukarest közelében tervezett komplexumot, amely évente akár 3 millió látogatót vonzana tematikus parkjával és digitális újdonságaival.
Több riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a felerősödő szél miatt.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
El kell távolítani a Facebookról azt a kampányvideót, amelyiken az USR bukaresti időközi főpolgármester-választáson induló jelöltje, Cătălin Drulă Nicușor Dan államfő társaságában jelenik meg – döntötte el csütörtökön a bukaresti Városi Választási Iroda.
A kedvezőtlen körülmények miatt le kellett állítani a brit túrázó utáni kutatást a Bucsecs-hegységben. A hatóságok hangsúlyozzák: nem adták fel az ügyet, a keresés csak ideiglenesen szünetel.
Ünnepi vásár kezdődik december 5-én Sepsiszentgyörgyön: a kézműves termékek kavalkádja mellett menhelyi kutyákkal lehet ismerkedni, de érkezni fognak a motoros Mikulás-segédek és meggyújtják a karácsonyfa fényeit is. Mutatjuk a programot.
Meglepően enyhén indult a reggel Székelyföld- és országszerte 2025. december 5-én. Noha hajnalban néhol fagypontközeli értékek voltak, reggel 7–8 órára már olyan enyhe idő volt, hogy jogosan kérdezhettük: milyen évszakban vagyunk?
A Lukoil benzinkutak jogszerűen működhetnek 2026 áprilisáig – jelentette ki csütörtök este Oana Țoiu külügyminiszter.
Forgalmi korlátozásokra kell számítani pénteken Marosvásárhelyen a karácsonyi vásár megnyitója miatt.
Nicușor Dan államelnök visszaküldte csütörtökön a parlamentnek megfontolásra a szélsőségesség elleni küzdelemről szóló törvényt, mivel meglátása szerint a jogszabály jelenlegi formája a „feszültségek felerősödéséhez” vezethet.
szóljon hozzá!