
A csemeték átvételéhez csupán az új házszám szerinti adatokat kell megadni Gyergyóalfaluban
Fotó: Bagi József
A napokban vehetik át a gyergyóalfalvi lakosok az önkormányzat által a rendelkezésre bocsátott csemetéket a gyümölcsfaprogram részeként. A térségre jellemző gyümölcsfák megőrzésére irányuló kezdeményezés iránt nagy az érdeklődés, így a terv szerint jövőre is lesz folytatása a programnak.
2022. március 29., 14:402022. március 29., 14:40
A környező települések mintájára idén Gyergyóalfalu is elindította a gyümölcsfaprogramját, melynek részeként az
„Több ötletgazdája is volt ennek a kezdeményezésnek, először egy közösségi gyümölcsöskert gondolata fogalmazódott meg, majd végül a környező települések mintájára hoztuk létre ezt a lakossági gyümölcsfaprogramot.
– nyilatkozta a program kapcsán Bege László Balázs, Gyergyóalfalu alpolgármestere.
A kiosztásra váró őshonos körte- és almafacsemeték Illyefalváról származnak. A gyümölcsfaprogram iránt nagy a településen az érdeklődés, kedden reggel már sorban álltak az igénylők a régi alfalvi polgármesteri hivatal udvarán. Előzetesen nem kellett kérést benyújtani az önkormányzathoz,
– tudtuk meg az alpolgármestertől. Amennyiben eredményes lesz idén a gyümölcsfaprogram, jövőre folytatni fogják, és akkor majd azok is részesülhetnek facsemetében, akiknek idén nem jutott.
Gyergyóditróban 2021-ben indult hasonló program, amelynek részeként 3000 csemetét ültetek el a településen. Idén is három gyümölcsfacsemetét lehetett igényelni családonként, amelyeket április elején osztanak ki. Gyergyóremetén is működik a gyümölcsfaprogram, itt már átadták az igénylőknek a facsemetéket és az elültetésre váró cserjéket.
Medve tépte le egy autó hátsó lökhárítójának egy részét a Transzfogarasi úton, miközben a jármű egy autósorban állt. A jelenetet egy másik, arra közlekedő autós videóra vette és feltöltötte az internetre.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint minél előbb szükség van egy teljes jogkörrel rendelkező kormányra, amely rendeleteket hozhat és költségvetés-kiigazítást tud végrehajtani.
Meghalt Nádas Péter író szerda reggel 8 órakor gombosszegi otthonában – közölték a művész Facebook-oldalán a család kérésére.
Több hetes aszályos időszak után kedden Székelyföld legnagyobb részére megérkeztek a rég várt esőzések. A csapadék területi eloszlása azonban jelentős eltéréseket mutat: Udvarhelyszék kapta a legtöbbet, míg Háromszékre elenyésző mennyiség jutott.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) újabb, légköri instabilitásra vonatkozó sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdára és csütörtökre, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Hét embert vettek őrizetbe kedden a Brassó megyei rendőrök, miután botrányt okoztak a város történelmi központjában, majd erőszakosan léptek fel az őket megállítani próbáló rendőrökkel szemben – számolt be a Rador hírügynökség nyomán a G4media.ro.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök úgy véli, hogy néhány napon belül megoldódhatnak a daganatos betegek speciális engedélyhez kötött gyógyszerekkel való ellátásának problémái.
lie Bolojan ügyvivő miniszterelnök bejelentette, nagy valószínűséggel elvetik azt a javaslatot, hogy a vakációk alatt ne folyósítsanak szociális ösztöndíjat a diákoknak.
Az USR felszólította az ANI-t, hogy tegye közzé azoknak a helyi és megyei önkormányzati képviselőknek a névsorát és párthovatartozását, akik választott tisztségük mellett valamely közintézménnyel is munkaviszonyban állnak.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást bocsájtott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Az előrejelzés a székelyföldi megyéket is érinti, nyugati szomszédunknál már át is vonult a vihar.
szóljon hozzá!