
Homoródfürdőn lehet még sízni, bár mivel egyre kevesebb a vendég, ők is bezárást fontolgatják
Fotó: Gábor Lajos/Lobogó Resort
Míg Kovászna megyében a felmelegedés és a hóhiány miatt véget ért az egyik legrövidebb síszezon, addig Hargita megyében még találni olyan sípályát, ahol lehet siklani, de nem sokáig, mert olyan kevés a turista, hogy nem éri meg nyitva tartani a létesítményeket.
2023. március 10., 17:372023. március 10., 17:37
Hivatalosan is lezárult a héten a síszezon a Kovászna megyei sípályákon, miután a Sepsi Rekreatív, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat szabadidős és sportlétesítményeit működtető cég bejelentette, hogy az időjárás felmelegedése miatt a kis pálya már nem használható, és
A nagy sípályát ugyanebből az okból még február végén bezárták. A sugásfürdői pálya ebben a szezonban mindössze 39 napot működött, feleannyit, mint az előzőben, amikor a pályák körülbelül 90 napig voltak nyitva.
„Összesen 39 napot dolgoztunk, ebből 14 napot a nagy pályán. 96 700 belépést regisztráltunk, ebből 79 000 a kis és 17 680 a nagy pályán volt.
Még mindig nem tudjuk, hogy mennyire rúgnak a költségeink, meg kell kapjuk a számlákat, hogy kiderüljön” – nyilatkozta Bodor Loránd, a Sepsi Rekreativ igazgatója.
A kovásznai Lőrincz Zsigmond- és a nagypataki Oprea-sípályák február 18-án, illetve 19-én bezártak, miután az időjárás felmelegedése miatt használhatatlanná váltak. A Sepsi Rekreatív egy pozitív Facebook-bejegyzéssel
Hargita megye magasabban fekvő lejtőin (például Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán) maradt még hó,
A homoródfürdői Lobogó Resort adminisztrátora, Benedek Lukács egyenesen szomorúnak nevezte az idei helyzetet: bár december 24-én nyitottak, és azóta csak négy napot voltak zárva, most ismét a bezárást fontolgatják. Vasárnapig még nyitva tart a 400 méter hosszú pálya, mert több iskola is bejelentkezett, de aztán leállnak a pálya működtetésével.
Pedig itt nálunk nem kell sorba állni, mint Brassóban” – fakadt ki megkeresésünkre Benedek. Kifejtette, nem kifizetődő számukra az, hogy nyitva vannak, de csak egy-két lézengő vendégük akadt, ilyenkor az jár jól, aki bezár, mert a kiadások nem térülnek meg. Lukács szerint a Lobogó Resortot a kis feredőjük húzta ki a pácból.
„Nem azért nincsenek turisták Romániában, mert a pályáink olyanok amilyenek, hanem mert azok mellé nincs kiépítve egyéb szolgáltatás” – mutatott rá, majd a politikusoknak is üzent:
A Moldovai Köztársaság „megelőző jellegű, néhány órás” energetikai segítséget kért Romániától, miután péntek este és szombat reggel Oroszország támadást indított Ukrajna energetikai rendszere ellen.
Legutóbbi ülésén a kormány jóváhagyta 303 állás meghirdetését az uniós helyreállítási forrásokból épített bölcsődéknél – tájékoztatott szombaton az oktatási minisztérium.
Az idei első félévben 2472 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 17 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában; az áldozatok közül 32-en vesztették életüket, 59 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A december első hetében végzett ellenőrzéseik során összesen 4,3 millió lejre bírságoltak és 13 gazdasági szereplő tevékenységét függesztették fel az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) felügyelői.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt szombaton 9 óra 25 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten. A díjazottak között találjuk Visky András írót, drámaírót is.
Daniel David oktatási miniszter pénteken aláírta az iskolai házi feladatok szabályozását módosító rendeletet.
Ismét hadgyakorlatok zajlanak a sepsiszentgyörgyi Păiș David lőtéren december 8-12 között.
A Sapientia EMTE Doctor Honoris Causa címet adományozott pénteken Sapientia Kolozsvári Karának főtéri épületében Borhy László régészprofesszornak, az MTA rendes tagjának.
szóljon hozzá!