
Ha jelentkeznek a koronavírus-fertőzésre jellemző tünetek, és a gyorsteszt eredménye pozitív, akkor azt elfogadják a diagnózis felállításában. Képünk illusztráció
Fotó: Varga György/MTI
Hivatalosan elismerik a kórházakban elvégzett koronavírusantigén-gyorsteszt eredményét, ám az egészségügyi intézmények megfontolják, esetre szabják a gyorstesztek alkalmazását a pontos diagnózis felállításához – mondták el kérdésünkre a sepsiszentgyörgyi kórház vezetői egy szerdai sajtótájékoztatón.
2021. január 06., 16:012021. január 06., 16:01
2021. január 06., 18:092021. január 06., 18:09
Az Országos Közegészségügyi Igazgatóság frissítette az esetmeghatározást, amely eszerint a koronavírus-fertőzés már hivatalosan diagnosztizálható antigéngyorsteszttel is, ugyanakkor pontosítanak, hogy
ezek az eredmények szerdától már bekerültek a 13 órás országos statisztikába.
Koronavírusantigén-gyorstesztek eddig is voltak a kórházakban, ám ezek eredményét meg kellett erősíteni PCR-teszttel. A közegészségügyi hatóság meghatározása szerint
Rosu Mátyás, a sepsiszentgyörgyi kórház orvosigazgatója elmondta, megkönnyíti a helyzetüket, ha a gyorstesztet hivatalosan alkalmazhatják, hiszen azzal 15–20 perc alatt kapnak eredményt, míg a PCR-teszt lefutása legkevesebb 4–5 óra. Nem mellékesen a költségeket is számottevően tudják csökkenteni, hiszen egy gyorsteszt 16–20 lej, míg egy PCR 150–200 lej.
Az orvos ugyanakkor rámutatott, differenciáltan és az egyedi esetekre kell szabni a különböző tesztek alkalmazását.
hiszen a nemzetközi szabványok értelmében is az az elfogadott. Amennyiben a gyorsteszt eredménye pozitív, akkor azt elfogadják a diagnózis felállításában. Meg kell találni a kompromisszumos megoldást, hogy egy beteget ne kelljen kétszer tesztelni, hiszen
A sepsiszentgyörgyi kórháznak négyezer koronavírusantigén-gyorstesztje van, a PCR-laboratóriumban december folyamán 1500 tesztet végeztek el. Arra törekszünk, hogy minél hatékonyabban állítsuk fel a pontos diagnózist – szögezte le András-Nagy Róbert igazgató.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai és marosvásárhelyi képviselői petíciót kezdeményeztek annak érdekében, hogy a két megyeszékhely önkormányzata csökkentse a helyi adókat és illetékeket.
Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.
Marosvásárhelyen hajtották végre 2026 első szervkivételét: egy 72 éves, intenzív osztályon kezelt, agyhalott férfi máját és veséit távolítottak el. Az életmentő szervek Kolozsvárra és Bukarestbe kerültek.
A két ágazat dolgozói dönthetik el, hogy milyen formában demonstráljon a Sanitas a kormány által tervezett 10 százalékos költségcsökkentés ellen. Ezúttal nem csak a szakszervezeti tagoktól várnak visszajelzést a tervezett tiltakozással kapcsolatban.
Nicușor Dan államfő szerint „valamivel rosszabb a helyzet a koalícióban, mint hat-hét hónappal ezelőtt”, de bízik benne, hogy egyben marad és folytatja a munkát.
3 hozzászólás