Hirdetés
Hirdetés

Uzon polgármesterét jelölik Kovászna megye prefektusának

Archív •  Fotó: Pinti Attila

Archív

Fotó: Pinti Attila

Ráduly Istvánt, Uzon község polgármesterét jelöli Kovászna megye prefektusának az RMDSZ háromszéki szervezete. Tamás Sándor elnök azzal indokolta a jelölést, hogy az elmúlt években jelentősen megromlott a viszony a székelyföldi önkormányzatok és a prefektus intézménye között, sőt a prefektusi hivatal a székelységet érő támadások háttérintézménye lett.

Bíró Blanka

2021. február 11., 20:012021. február 11., 20:01

2021. február 11., 21:302021. február 11., 21:30

Az RMDSZ háromszéki szervezetének elnöke arra utalt, hogy

Kovászna megye prefektusai indították el az első pereket azért, hogy távolítsák el a székely zászlót az önkormányzati épületekről, az első célpont pedig éppen Uzon község és Ráduly István polgármester volt.

Az 52 éves polgármester jogász végzettséggel rendelkezik, vidékfejlesztésből és turizmusból doktorált, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem óraadó tanára. Uzon községet 2004 óta vezeti, és közben megszerezte a kiemelt köztisztviselői státust is.

Ráduly István azt tekinti céljának, hogy javítson a prefektus intézménye és az önkormányzatok viszonyán, illetve növekedjen a kormánynak alárendelt Kovászna megyei intézmények hatékonysága.

Ha a kormány kinevezi, Ráduly Istvánnak le kell mondania polgármesteri mandátumáról, a tisztséget pedig ideiglenesen a jelenlegi alpolgármester Szabó Anna Mária veheti át.

Ráduly István lapunknak azt mondta, sokat rágódott, hogy vállalja-e a felkérést, hiszen „el kell engednie” Uzont, ahol 23 millió euró értékben zajlanak fejlesztések, miközben a község saját fejlesztésre költhető költségvetése 200 ezer euró. „Uzonban eddig is csapatban dolgoztunk, a munkatársaim folytatják a munkát, számomra pedig kihívás az új feladat” – mondta Ráduly István.

Hirdetés

Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester felidézte, egyik korábbi Kovászna megyei prefektus el is mondta, a székelyföldi megyékben az a feladatuk, hogy „behúzzák a kéziféket”. Ráduly István az önkormányzati szférából érkezik, tudja mit jelent, ha a prefektus gáncsoskodik, ugyanakkor nem lesz könnyű dolga. Antal szerint Ráduly István azért is különösen alkalmas erre a tisztségre, mert jogászként tudja értelmezni az iratokat.

Öt prefektus, tizenegy alprefektus az RMDSZ-től

A koalíciós egyezség nyomán az RMDSZ öt erdélyi megyében állíthat prefektust és tizenegy megyébe alprefektust. Kolozs megyében Tasnádi Szilárd jogász, Szilágy megyében Dari Tamás főtanfelügyelő-helyettes, Arad megyében Tóth Csaba jogász, Kovászna megyében pedig Ráduly István az RMDSZ prefektusjelöltje. A Szatmár megyei RMDSZ-szervezet még nem nevezte meg jelöltjét. A prefektusok kinevezéséről a kormány dönt.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 18., kedd

Hazai pályán lép fel a Szentegyházi Gyermekfilharmónia

Ünnepi hangversenyt ad augusztus 20-án a felújított Bartók Béla Művelődési Házban a Szentegyházi Gyermekfilharmónia.

Hazai pályán lép fel a Szentegyházi Gyermekfilharmónia
Hirdetés
2026. augusztus 18., kedd

Elszabadult a gázolaj ára, sürgős ellenőrzéseket követel a volt miniszter

Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.

Elszabadult a gázolaj ára, sürgős ellenőrzéseket követel a volt miniszter
2026. augusztus 18., kedd

Az EU sereghajtója Románia az oktatási kiadások tekintetében

Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.

Az EU sereghajtója Románia az oktatási kiadások tekintetében
Hirdetés
2026. augusztus 18., kedd

Adatfrissítésre hívják be a tartalékosokat Hargita megyében

Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.

Adatfrissítésre hívják be a tartalékosokat Hargita megyében
2026. augusztus 18., kedd

Ön tudja mikor jár le autója műszakija? – így ellenőrízheti online

A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.

Ön tudja mikor jár le autója műszakija? – így ellenőrízheti online
2026. augusztus 18., kedd

Éjszakába nyúló mentések: nyolc turistát helyeztek biztonságba a hegyimentők – videóval

Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.

Éjszakába nyúló mentések: nyolc turistát helyeztek biztonságba a hegyimentők – videóval
Hirdetés
2026. augusztus 18., kedd

Pótérettségi: még soha nem volt ilyen magas a sikeresen vizsgázók aránya

Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.

Pótérettségi: még soha nem volt ilyen magas a sikeresen vizsgázók aránya
2026. augusztus 18., kedd

Hátulról rohant bele a lovasszekérbe a kisbusz, hatan megsérültek

Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.

Hátulról rohant bele a lovasszekérbe a kisbusz, hatan megsérültek
Hirdetés