
Képünk illusztráció
Fotó: Agerpres/Christian Lupascu
Több, ügyészi felügyelet alatt zajló házkutatást is tartott a rendőrség és a csendőrség Maros megye területén szombaton.
2020. november 28., 14:502020. november 28., 14:50
2020. november 28., 18:222020. november 28., 18:22
A hét házkutatást üzemanyaglopással gyanúsított férfiaknál tartották – közölte a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A vizsgálatok során kiderült, hogy az említett személyek szeptember és november között több kannányi üzemanyagot tulajdonítottak el egy épületből, illetve parkoló teherautók üzemanyagtartályaiból.
A házkutatáson részt vettek a radnóti és ludasi kapitányságok rendőrei, a különleges bevetési egység, több bűnügyi nyomozó, valamint a megyei csendőrfelügyelőség munkatársai is. A házkutatások során lefoglaltak több, üzemanyag tárolására alkalmas eszközt, majd két, 18 és 23 éves kisiklandi fiatalt 24 órás őrizetbe vettek.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
Régiónként eltérő árazással 10-15 százalékkal emeli a Google a YouTube Premium előfizetés árát szeptembertől. Romániában 29 lej helyett 32 lej lesz az előfizetés a reklámmentes videómegosztóra.
Fizetésképtelenségi eljárás megindítását kezdeményezte a Lukoil romániai olajfinomítójának tulajdonosa, a Petrotel Lukoil, hogy időt nyerjen tevékenységének újraindításához – írja az MTI az Economedia.ro gazdasági hírportálra hivatkozva.
Egy ház körül mintegy 300 méteres körzetben evakuálták a lakókat hétfőn Vrancea megyében, miután egy diófa tetején egy lezuhant drónra bukkantak; a területet a vizsgálatok befejezéséig lezárták.
Erősödött hétfőn a lej az euróval és a svájci frankkal szemben, az amerikai dollár viszont drágult. Az arany ára is emelkedett, grammonként már több mint 672 lejt ér.
Összehangolt közúti ellenőrzést tartottak vasárnap a 15-ös országúton, Maros és Hargita megyében is. A négyórás akció során több mint 330 szabálysértést állapítottak meg, ezek túlnyomó többségét gyorshajtás miatt.
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök augusztus 22-én és 23-án. Az egyik esetben a járművezetőnek jogosítványa sem volt, ráadásul az autón más gépkocsihoz tartozó rendszámtáblák voltak.
szóljon hozzá!