
A cég léterjöttével új munkahelyeket is teremtenek. Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Saját útjavító céget hoz létre Sepsiszentgyörgy önkormányzata, hogy hatékonyabban lebonyolíthassa a karbantartási munkálatokat – jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester.
2017. június 22., 17:252017. június 22., 17:25
Rámutatott: a közbeszerzési törvény módosítása lehetővé teszi, hogy az önkormányzatok licit nélkül, saját vállalkozásukkal végeztessék el a karbantartásokat, ennek nyomán a következő ülésen a tanács elé terjesztik egy ilyen cég létrehozásának tervét. Az elöljáró kifejtette:
Sepsiszentgyörgy utcáin dolgozott már Brassó és Suceava megyei kivitelező is. Viszont mivel több száz kilométeres távolságból hat–hét utca kátyúzásához éri meg egyáltalán kiszállítani az aszfaltot, ezért egyszerre számos utat feltörtek, és csak napok múlva láttak neki az aszfaltozásnak. Ezzel rengeteg kellemetlenséget okoztak a lakóknak. Az útjelzéseket éjszaka is festették, hogy rövid idő alatt végezzenek, az aknafedők szintbehozására azonban évek óta nem találnak vállalkozót.
Antal Árpád arra is kitért:
A polgármester ugyanakkor arról is beszámolt, hogy kénytelenek voltak helyi pénzeket átcsoportosítani az utak javítására, mert késnek az országos programok, optimista forgatókönyv szerint a következő két hétben lesz miniszter, aki aláírja a szerződéseket, de ha nem, továbbra is helyi forrásokból finanszírozzák a munkálatokat.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
szóljon hozzá!