
Elsőbbségadás főúton. Ki fogják javítani az elrontott festést
Fotó: Erdély Bálint Előd
Javában zajlik Székelyudvarhely útjain a megkopott útburkolati jelek újrafestése, éjjel és nappal is dolgozik egy nem udvarhelyi cég, így eshetett meg, hogy rossz helyre festettek fel egy elsőbbségadást kötelező jelzést.
2022. június 07., 15:032022. június 07., 15:03
Összesen mintegy 85 kilométernyi úton kell festeni, ennek körülbelül a felénél tart a kivitelező – mondta el lapunknak Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi városháza sajtószóvivője, hozzátéve, hogy a haladás függ az időjárástól, s mivel román cég végzi a festést, a hátralévő pünkösd miatt is kieshet néhány nap.
Igyekeznek a forgalmat minél kevésbé zavarni, ezért
– magyarázta a szóvivő, akitől azt is megtudtuk, hogy a forgalmasabb helyen lévő átjárók kétszínűek (piros és fehér) maradnak.
Történt egy feltűnő baki is a festést illetően, a Szombatfalvi és Mező utcák találkozásánál rosszul festették fel az elsőbbségadásra kötelező útburkolati jelet: a jelzést ugyanis nem a Mező utcában, hanem az egyirányú Szombatfalvi utcában festették, ellent mondva az ott érvényes közlekedési rendnek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
„Előfordult máshol is, hogy nem megfelelően festettek, egyrészt mivel éjszaka dolgoztak nagyon sok helyen, hogy a forgalmat ne zavarják, másrészt mert a munkálatokat végző személyek nem idevalósiak, nincsen helyismeretük, de
– reagált az esetre a sajtószóvivő, hozzátéve, hogy ez folyamatban lévő munkálat, sem kifizetve, sem átvéve nincsen, és pontosan az ilyen hibák elhárítása érdekében kizárólag ellenőrzést követően fizetnek. A hivatal munkatársa ugyanakkor azt is hangsúlyozta, ha valaki hibát észlel, és civilizált hangnemben jelzi, nagyon szívesen fogadják a városháza illetékesei, és ki is javítják.
Tűz ütött ki szerda este egy lakóházban a szovátai Gyár utcában. Egy 21 éves férfi könnyebb égési sérüléseket szenvedett.
A székely zászló színeivel világították meg a madéfalvi veszedelem 262. évfordulója alkalmából a csíkszeredai Mikó-várat január 7-én este. Fotókon mutatjuk.
Szerdán két túlméretes szállítmány lassítja a forgalmat több közúton az ország nyugati részében – közölte a román rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic).
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán a Siculicidium-emlékműnél, a tragikus történelmi esemény 262. évfordulóján.
Vége a téli vakációnak, csütörtökön visszatérnek az iskolapadokba a gyerekek.
Közúti balesethez riasztották a szászrégeni tűzoltóság egységeit Beresztelkére. A 16-os országúton felborult egy személygépkocsi, amelyből három személyt kellett kiszabadítsanak a mentőegységek.
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán Madéfalván, a tragikus történelmi esemény 262-ik évfordulóján. Mint elhangzott: a nagyhatalmi kegyetlenség akkori elrettentő példája a mai háborús eseményekben is tetten érhető.
Idén is a csíkszentsimoni fúvósok indítják az új évet Csíkszeredában. Szombaton 19 órától a Szakszervezetek Művelődési Házában kerül sor a hagyományos csíkszeredai újévi koncertre, amely ezúttal rendhagyó, látványos showműsorral várja a közönséget.
Elindult a legújabb LEGO Ideas Review, ahol rajongói legószettekről döntenek, hogy melyek lehetnek gyártásra alkalmasak. Köztük van a Lego-székelykapu is.
A Harvíz Rt. tájékoztatása szerint szerdán 16 óráig csőtörés javítása miatt ideiglenesen szünetel a vízszolgáltatás Székelyudvarhely több utcájában.
szóljon hozzá!