
Tamás Sándor. Archív
Fotó: Kocsis B. János
Üres a kincstár, pénzügyi gondokkal küzdenek az orosz-ukrán háború következményei miatt, számoltak be Kovászna Megye Tanácsának vezetői.
2022. november 14., 20:452022. november 14., 20:45
Tamás Sándor tanácselnök elmondta, minden kiadás, költség megnövekedett, a kincstár emiatt kiürült, az önkormányzatnak komoly nehézségei lehetnek egy előre nem látható, váratlan kiadás esetén. A háborúra adott uniós szankciók hatását nemcsak a hétköznapokban, a háztartásokban érezzük, hanem intézményi szinten is, részletezte a politikus.
A tanácselnök példaként említette, hogy
A hótalanítás két évvel ezelőtt 4600 lej volt egy kilométeres szakaszon, jelenleg 6000 lej. A drágulás több programot és projektet negatívan befolyásolt, például az erdővidéki úthálózat felújítását, amely hónapokra leállt.
Tamás Sándor kifejtette, a költségvetésük két részből tevődik össze: a fejlesztési fejezetnél van pénz arra, hogy a megkezdett vagy ezután kezdődő projekteket megfinanszírozzák, a működési fejezetnél viszont gondok vannak, a napi kiadásokat még fedezni tudják, de különben üres a kincstár, ha a következő hetekben váratlan kiadás adódna, azt már nem tudnák fizetni.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.
szóljon hozzá!