
Tamás Sándor. Archív
Fotó: Kocsis B. János
Üres a kincstár, pénzügyi gondokkal küzdenek az orosz-ukrán háború következményei miatt, számoltak be Kovászna Megye Tanácsának vezetői.
2022. november 14., 20:452022. november 14., 20:45
Tamás Sándor tanácselnök elmondta, minden kiadás, költség megnövekedett, a kincstár emiatt kiürült, az önkormányzatnak komoly nehézségei lehetnek egy előre nem látható, váratlan kiadás esetén. A háborúra adott uniós szankciók hatását nemcsak a hétköznapokban, a háztartásokban érezzük, hanem intézményi szinten is, részletezte a politikus.
A tanácselnök példaként említette, hogy
A hótalanítás két évvel ezelőtt 4600 lej volt egy kilométeres szakaszon, jelenleg 6000 lej. A drágulás több programot és projektet negatívan befolyásolt, például az erdővidéki úthálózat felújítását, amely hónapokra leállt.
Tamás Sándor kifejtette, a költségvetésük két részből tevődik össze: a fejlesztési fejezetnél van pénz arra, hogy a megkezdett vagy ezután kezdődő projekteket megfinanszírozzák, a működési fejezetnél viszont gondok vannak, a napi kiadásokat még fedezni tudják, de különben üres a kincstár, ha a következő hetekben váratlan kiadás adódna, azt már nem tudnák fizetni.
Bocsos anyamedve támadt egy középkorú férfire pénteken este a Felsőboldogfalvához tartozó Ocfalván; a sérültet kórházba kellett szállítani – tudta meg a Székelyhon. Az áldozat a portájától nem messze végzett mezőgazdasági munkát, amikor az eset történt.
Kigyúlt autóhoz riasztották szombat reggel a szászrégeni tűzoltókat. Az eset során egy ember megsérült.
Nicușor Dan államfő pénteken kijelentette, szeretné, hogy a parlament megszavazza az új közalkalmazotti bértörvényt, de nem hiszi, hogy ez a hónap vége előtt megtörténik.
Bár május végére volt beharangozva, végül június 19-én nyitják meg a strandidényt a marosvásárhelyi Víkendtelepen. Az előkészületek javában zajlanak. Az előrejelzések szerint ezen a hétvégén és jövő hét elején sem lesz igazi standidő.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
szóljon hozzá!